Anykščių rajono savivaldybės delegacija lankėsi Utenos regiono atliekų tvarkymo centre

dsc_2887
Anykščiai
Severinos Šeštokaitės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Vakar Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio iniciatyva buvo suorganizuotas vizitas į Utenos regioninį atliekų tvarkymo centrą dėl kainų pokyčio už Anykščių rajone teikiamas paslaugas pristatymo.

Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Ramūnas Juodėnas pristatė veiksnius, lėmusius kainos padidėjimą, esamą įmonės situaciją ir lūkesčius po kainų perskaičiavimo bei planą didesnę dalį atliekų panaudoti energijai gauti. Atvykusi delegacija taip pat buvo supažindinta su Utenos regiono atliekų tvarkymo centro veikla, vykstančiais technologiniais procesais, jiems po centro teritoriją pravesta ekskursija, kurios metu delegacijos nariai galėjo gyvai pamatyti šiukšlių rūšiavimo procesą bei suprasti, kodėl svarbu teisingai rūšiuoti. Diskusijos metu tarybos nariai aktyviai kėlė klausimus bandydami suprasti kainos augimą, diskutavo apie galimybes kainą sumažinti, dėstė problemas, su kuriomis yra susiduriama.

Kartu su meru vyko Anykščių rajono savivaldybės tarybos nariai, UAB Anykščių komunalinio ūkio atstovai, savivaldybės vicemerė Audronė Savickienė, administracijos direktorė Jurgita Banienė bei Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas Ramūnas Blazarėnas.

Vėliau vizitas buvo tęsiamas modernių technologijų STEAM centre. STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų centras, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams pamokų metu ar po jų atlikti tyrimus, konstruoti, modeliuoti ir susipažinti su mokslo inovacijomis, kūrybiškai sprendžiant iškilusias problemas.

Utenos švietimo centro STEAM centro padalinio vedėjas Darius Varanius ir Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė supažindino delegacijos narius su pačiu centru, jo veiklomis ir siekiamybėmis, centro metodininkai leido išbandyti turimas metodines priemones. STEAM centrų bendruomenę sudaro platus partnerių tinklas, apimantis mokslo ir švietimo įstaigų, verslo, viešojo sektoriaus, asocijuotų struktūrų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus.