Anykščių rajone į aplinką leistos nevalytos nuotekos, užterštas vanduo

environmental-engineer-getting-water-sample_23-2149354046
Anykščiai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Penkiose Anykščių rajono vietose kelerius metus į aplinką leistos nevalytos komunalinės nuotekos, ketvirtadienį pranešė savivaldybė.

Anot jos, tai vyko Raguvėlėje, Dabužiuose, Troškūnų Smėlynėje, Viešintose ir Svirnuose II.

Per neplaninį patikrinimą nustačius šiuos pažeidimus liepą iš pareigų atleistas bendrovės „Anykščių vandenys“ direktorius Egidijus Šileikis.

Savivaldybės teigimu, liepos mėnesio pabaigoje rajono meras Kęstutis Tubis inicijavo vandens tyrimų artimiausiose gyvenamosiose teritorijose nuo taršos objektų. Bendrovė „Anykščių vandenys“ pateikė tikslias koordinates, kur į aplinką leistos nevalytos komunalinės nuotekos ir pagal tai organizuotas artimiausių šachtinių šulinių vandens mėginių paėmimas.

Liepos 27 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai paėmė vandens mėginius iš penkių skirtingų Anykščių rajono savivaldybės vietovių gyventojų šachtinių šulinių.

Ketvirtadienį Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informavo savivaldybę apie gautus tyrimų rezultatus.

Smėlynės, Svirnų II kaimuose ir Viešintose aptilktas užterštumas koliforminėmis bakterijomis, Raguvėlės, Smėlynės kaimo bei Viešintų vandenyje rasta žarnyno lazdelių, Svirnų II kaime ir Viešintose – ir žarninių enterokokų. Pastarosiose dviejose vietovėse leistiną normą viršijo ir nitratai.

Savivaldybė įspėja, kad šių vietovių gyventojams negalima gerti nevirinto vandens, o nitratais užteršto vandens išvis negalima vartoti.

„Pastarieji įvykiai įpareigoja imtis veiksmų, kad kuo greičiau būtų pašalintas užterštumas iš minėtų vietovių. Šiuos tyrimus kartosime ir po mėnesio, stebėsime gaunamus rezultatus“, – pranešime spaudai sakė K. Tubis.

Anot jo, šiuo metu nevalytos komunalinės nuotekos į aplinką nebepatenka.