REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Rugsėjo 23 d. 13:20

Antstolio kontorą terorizavusiam kalvarijiečiui teks stoti prieš teismą

Marijampolė

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


15227

Antstolių darbas nėra lengvas ir paprastas. Šios profesijos žmonėms tenka susidurti su įvairiais iššūkiais, išgyventi nemalonias, kartais ir skaudžias scenas, bendrauti su piktais ir ne visada mandagiais, priekaištų turinčiais klientais.

Marijampolės centre veikiančioje kontoroje dirbanti ir per darbo metus tikrai, kaip sakoma, šilto ir šalto regėjusi antstolė šių metų rugpjūčio viduryje dėl vieno kliento netgi buvo priversta kreiptis į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus. Tokių veiksmų antstolė ėmėsi todėl, kad ją ir kontoros darbuotojus ėmė terorizuoti vienas recidyvistas – jau kelis kartus už įvairius nusikaltimus teistas 37 metų Kalvarijos gyventojas. Nusikaltimui ištirti buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o jam vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Nacikūnas šiomis dienomis šią bylą su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad praėjusiais metais už pasipriešinimą policijos pareigūnams lygtinai nuteistas ir bent kol baigsis atidėtos laisvės atėmimo bausmės terminas šventai gyventi privalėjęs Kalvarijos gyventojas šių metų rugpjūčio viduryje dvi dienas grasindamas fiziniu susidorojimu telefonu terorizavo antstolę ir jos kontoros darbuotojus ir reikalavo grąžinti iš jo atlyginimo išskaitytus pinigus.

Kalvarijietis įsiuto, kai sužinojo, kad nepavyko jo bandymas gudrauti. Su antstoliais reikalų turėjęs vyras, nenorėdamas mokėti skolos ir siekdamas pergudrauti antstolio kontorą, savo darbdaviui pateikė prašymą atlyginimą pervesti į artimos giminaitės banko sąskaitą. Deja, atitinkama skolininko atlyginimo dalis buvo nuskaičiuota ir atsidūrė ten, kur ir privalėjo patekti.

Dėl nuskaičiuotos ir į sąskaitą banke pervestos gerokai mažesnės, nei tikėtasi, kalvarijiečio atlyginimo sumos pirmiausia į antstolės kontorą telefonu kreipėsi jo teta. Antstolio kontoros darbuotojai moteris nei savo, nei sūnėno pavardžių nepasakė. Ji tik nurodė, kad į jos banko sąskaitą turėjo būti pervestas sūnėno atlyginimas, ir paaiškino, kad atlyginimo dalis už sūnėno skolas buvo nuskaičiuota. Skambinusiajai buvo aktualu sužinoti, ar tą nuskaičiuotą pinigų sumą antstolė galėtų grąžinti, o antstolio kontoros finansininkė jai paaiškino, kad antstolė pinigų grąžinti negali.

Iš karto po šio pokalbio antstolio kontoroje vėl suskambo telefonas, o juo atsiliepusi kontoros darbuotoja išgirdo itin agresyviai nusiteikusio vyro balsą. Neprisistatęs vyras vartojo necenzūrinę leksiką, išplūdo darbuotojus ir pačią antstolę. Be to, jis nuolat rėkė, taip išreikšdamas pyktį ir antstolei, kontoros darbuotojams, grasino su jais susidorosiantis, sutrikdysiantis jų sveikatą ir net nužudysiantis.

Įvairaus plauko klientų kontoroje sulaukiantys darbuotojai ir vykdydama antstolės pareigas kartais ir policijos pareigūnus pasitelkianti antstolė dėl telefoninio teroristo kreiptis į policiją neskubėjo. Šiam žingsnio buvo imtasi tik po to, kai po dviejų dienų vyras vėl ėmė telefonu terorizuoti kontoros darbuotojus.

Kontoroje suskambus telefonui juo atsiliepęs darbuotojas ragelyje vėl išgirdo to paties, prieš dvi dienas skambinusio agresyvaus vyro balsą. Vyras vėl plūdo darbuotojus, grasino su jais susidoroti ir teigė į kontorą atsinešiantis trotilo ir ją susprogdysiantis.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausti darbuotojai teigė, kad visaip bandė vyrą nuraminti ir jam paaiškinti, jog jo banko sąskaitos yra areštuotos ir jie nieko negali padaryti. Deja, skambinusysis net neklausė, kas jam sakoma, tik šaukė, keikėsi ir svaidė grasinimus, o jei normalų kontaktą su juo užmegzti bandę kontoros darbuotojai neapsikentę keiksmų ir grasinimų padėdavo telefono ragelį, vyras vėl tuojau pat skambindavo ir darydavo tą patį. Todėl dėl tokio, išskirtinai agresyvaus kliento elgesio buvo nutarta kreiptis į pareigūnus, o šie pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Jo metu kalvarijietis prisipažino terorizavęs antstolio kontoros darbuotojus, o tokį savo elgesį aiškino tuo, kad buvo patekęs į labai keblią situaciją, likęs be pinigų ir nesuvaldęs pykčio. Tačiau dabar jam vėl teks sėsti į teisiamųjų suolą ir atsakyti ne tik už antstolio kontoros terorizavimą. Mat teismas, nagrinėdamas šią bylą, atvers ir pernai išnagrinėtą, kurioje jam už pasipriešinimą policijos pareigūnams paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Baudžiamojo kodekso 145 str. 2 d. už žmogaus terorizavimą numatyta iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA