Antakalnio kapinėse laidojamas režisierius R. Tuminas

photo_4585244
Lietuva
Atsisveikinimas su Rimu Tuminu. ELTA / Julius Kalinskas
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, laidojamas režisierius Rimas Tuminas.

Pagerbti R. Tumino atminimo į Vilniaus mažąjį teatrą trečiadienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, teatro bendruomenė.

Prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai Ukrainoje dėl R. Tumino darbo Maskvoje režisierių kritikavęs kultūros ministras Simonas Kairys laidotuvėse nedalyvavo.

Režisierius Rimas Tuminas mirė šių metų kovo 6 d., eidamas 73-iuosius metus.

Per savo gyvenimą R. Tuminas režisavo daugiau kaip 70 spektaklių Lietuvos ir užsienio (Islandijos, Italijos, Izraelio, Kinijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos) teatruose. Dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Vaidybos ir režisūros katedroje, taip pat Vilniaus dailės akademijoje.

1990-aisiais R. Tuminas įkūrė Vilniaus mažąjį teatrą. Iki 1994 metų režisieriui skirta Lietuvos nacionalinė premija, dar po ketverių metų, 1998-aisiais, R. Tuminas apdovanotas LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Nuo 2007-ųjų iki 2022-ųjų R. Tuminas dirbo meno vadovu Maskvos Valstybiniame akademiniame Jevgenijaus Vachtagovo teatre. 2021-aisiais jam skirta ir Rusijos vyriausybinė premija.

2022 m., prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai į Ukrainą, dėl savo darbo Rusijoje R. Tuminas sulaukė kritikos Lietuvoje. Tų pačių metų kovą Vilniaus mažasis teatras su režisieriumi nutraukė darbo sutartį. 2022-ųjų gegužę R. Tuminas nutraukė darbą Maskvoje, iš jo buvo atimta vyriausybinė premija.