PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 15 d. 15:28

Ant Kauno miesto savivaldybės parduodamo turto „prekystalio“ – sena Žaliakalnio pradinė mokykla

Kaunas

Aliaus Koroliovo nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


197674

Papildydama viešame aukcione parduodamo Kauno miesto savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą, Savivaldybė numato greta privatizuojamų butų į jį įtraukti ir mokyklą.

Savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjo Donato Valiuko parengtame ir viešai skelbiamame miesto Tarybos sprendimo, kuriuo žadama pakeisti dar 2015-aisiais sudarytą privatizuojamo turto sąrašą, projekte kalbama apie Kaune, Savanorių prospekto 91A registruotą 2 aukštų rąstinį mokyklos pastatą (bendras plotas – 847,18 kv. m), taip pat Savanorių pr. 91 – ūkinį pastatą (51 kv.m), kiemo statinius, kiemo aikštelę, kanalizacijos šulinius, tvorą ir nurodoma, kad likutinė šio turto vertė – 4610 eurų.

Sprendimą dėl minimos mokyklos, vadinamos Vinco Bacevičiaus vardu, reorganizavimo (tiksliau – panaikinimo), prijungiant ją prie Žaliakalnio progimnazijos, Kauno miesto savivaldybės taryba priėmė dar 2018-ųjų gegužę. O birželį Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose buvo gauti du skundai dėl Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos reorganizavimo.

Panaikinti Tarybos sprendimą prašė ir iki tol ankštai gyvenusios Žaliakalnio progimnazijos mokinių tėvai, taip pat ir Kauno V. Bacevičiaus pradinės mokyklos taryba bei moksleivių tėvai. Pastarieji rengė viešas protesto akcijas, dalyvaudami Kauno savivaldybės politikų posėdžiuose kalbėjo apie prievolę Savivaldybei suremontuoti medinę pradinę mokyklą, kad ji atitiktų nustatytas sanitarines normas. Netgi buvo paskaičiavę, kad tai kainuotų apie 300 tūkst. eurų.

Savo ruožtu progimnazijos atstovai nepageidavo įsileisti į klases kelis šimtus naujų mokinių, nes ir esamų nemažai turėjo, o dėl to taip pat ir šios mokyklos sanitariniai normatyvai tuo metu nebuvo išlaikyti. Pastarųjų pareiškėjų teigimu, „mokyklos prijungimas prie progimnazijos (reorganizavimas) pažeidžia progimnazijos bendruomenės interesus bei įstatymų normas“.

Bylinėjimasis truko ne vieną mėnesį, tačiau mokinių tėvų pergale nesibaigė. Tad Kauno miesto savivaldybės, per atkurtos Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečius nepastačiusios nė vienos naujos mokyklos, švietimo įstaigų sąrašuose J. Bacevičiaus pradinės nebeliko.

Kauno miesto tarybos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas, konservatorius Vygantas Gudėnas naujienų agentūrai ELTA pakomentavo Savivaldybės nusiteikimą po kelerių metų pertraukos, per kurią į atlaisvintą mokyklos pastatą buvo laikinai įsileistas dalies patalpų nuomininkas, ketinimą jį privatizuoti.

„Galėjo toje vietoje Savivaldybė normalią mokyklą dar prieš porą metų pastatyti – sklypo plotas čia nemažas, o gretimos Žaliakalnio mokyklos patalpos – sausakimšos. Arba galėjo iš karto Žaliakalnio pradinės mokyklos bendruomenei pasiūlyti pastatą įsigyti, jeigu pati Savivaldybė neturėjo biudžete pinigų jam paremontuoti. Gal tėvai būtų radę rėmėjų ir organizavę remontą. Juolab ir mokiniai, ir mokytojai prašė, kad nevarytų lauk mokyklos, leistų bent jos šimtmečio jubiliejų atšvęsti. Tačiau tai – ne vienintelis atvejis, kai miesto valdžia lieka kurčia bendruomenės prašymams“, – sakė V. Gudėnas.

Jo nuomone, pirkėją ne mokyklos pastatas masins, bet sklypas Savanorių prospekte, kur vienas po kito kyla biurų ir kitokios paskirties verslo statiniai. Juolab kai žemės sklypų kainos tiek tame prospekte, tiek kitose Kauno vietose, išaugusios iki neregėtų aukštumų.

„Už grašius kažkas (gal iš savų, o kas paneigs?) dabar įsigis pastatą, tiksliau – komercinę teritoriją. Tai – akivaizdus biznis. Ir Savivaldybė tikriausiai net nesusigrąžins pinigų, kuriuos išleido, kai prieš keletą metų samdė advokatų kontorą (lyg savų teisininkų neturėdama) ir bylinėjosi su mokinių tėvais“, - Eltai sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto vadovas.

Paskutinis šiemetinis miesto tarybos posėdis Kaune vyks ateinantį antradienį.

ELTA