Anglija pirmąkart įsives privalomus skiepų pažymėjimus

Anglija pirmąkart įsives privalomus skiepų pažymėjimus
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) trečiadienį pareiškė, kad Anglija pirmąkart įsives skiepų pažymėjimus, kurių bus privalomai reikalaujama norint lankytis vietose, kur susitelkia daug žmonių, pavyzdžiui, naktiniuose klubuose.

Šis sprendimas buvo priimtas didėjant susirūpinimų dėl šalyje gausėjančių užsikrėtimo pandeminio koronaviruso naująja omikron atmaina.

B. Johnsonas sakė, kad pažymėjimai dėl atlikto vakcinavimo nuo COVID-19 Anglijoje bus „privalomi lankantis naktiniuose klubuose ir vietose, kur susiburia daug žmonių“. Premjeras pridūrė, kad pažymėjimai galės būti išduodami asmenims, gavusiems mažiausiai dvi vakcinos dozes. Kitose JK srityse privalomi skiepų pažymėjimai buvo įvesti jau anksčiau.

Vyriausybės vadovas taip pat sakė, kad vyriausybė vėl rekomenduos Anglijos gyventojams dirbti iš namų, jeigu tokia galimybė yra.

Per spaudos konferenciją B. Johnsonas atkreipė dėmesį, kad nustatytų užsikrėtimo omikron atmainos virusu skaičius kas 2–3 dienas padvigubėja, todė būtų „proporcinga ir atsakinga“ Anglijoje grąžinti rekomendacijas laikytis atstumo.

„Grąžinsime rekomendaciją dirbti iš namų... nuo pirmadienio“, – sakė jis.

 

BNS