REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 28 d. 11:26

A.Matulas prašo G. Surplio paaiškinimo dėl kiaulių maro židinių likvidavimo planų

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


50074

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas mano, kad reikalauti iš kiaulių laikytojų apmokėti išlaidas už afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimą esą yra amoralu, rašoma parlamentaro pranešime. Dėl to jis kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį paaiškinimo.

A.Matulas teigia šią vasarą intensyviai lankęsis kaimiškuose rajonuose ir gavęs gyventojų nusiskundimų, kad Vyriausybė ne tik nesprendžia afrikinio kiaulių maro problemos, bet ir bando numesti gyventojams išlaidas, patiriamas kiaulių maro židinių likvidavimui.

Kaip teigiama Seimo nario pranešime, jis gavo informaciją, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė tvarką, pagal kurią planuojama reikalauti iš kiaulių laikytojų apmokėti VMVT patirtas išlaidas už afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimą, jei asmuo nesilaikė biologinio saugumo reikalavimų arba nebuvo deklaravęs kiaulių.

Reaguodamas į šią informaciją, jis kreipėsi į G. Surplį.

„Amoralu reikalauti iš žmogaus, ir taip patyrusio nuostolius dėl afrikinio kiaulių maro, padegti valstybinės įstaigos patirtas išlaidas už maro židinio likvidavimą. Priešingai - dar kartą turėtume paklausti Vyriausybės, kodėl Lietuvoje nesugebama efektyviai kovoti su šia problema, nuo ko kenčia pavieniai ūkininkai, stambūs ūkiai ir vartotojai. Už šiuos nuostolius atsakomybę privalo prisiimti Vyriausybė“, - pranešime teigia A. Matulas.

Kreipimesi į ministrą parlamentaras prašo pateikti informaciją, ar tikrai tokia praktika bus taikoma nepaisant to, jog VMVT yra biudžetinė įstaiga, kurios paslaugos yra apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.

„Atkreipiame dėmesį, jog dėl tokių reikalavimų labiausiai nukentėtų pati pažeidžiamiausia visuomenės dalis - pensininkai bei kiti mažas pajamas gaunantys žmonės, kurie paprastai gyvena kaimuose, nedideliuose ūkeliuose ir su teisės aktais dažnai būna nesusipažinę.

Pabrėžiama, jog, tiesiogiai bendraudami su nedidelių ūkių kiaulių augintojais ir matydami realią situaciją, tokį VMVT sprendimą skeptiškai vertina ir patys VMVT darbuotojai, vykdantys afrikinio kiaulių maro kontrolę“, - rašome kreipimesi į ministrą.

ELTA primena, kad šiemet kiaulių laikymo vietose Lietuvoje iš viso užregistruoti 47 AKM atvejai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA