Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Būtinybė. Keletas žydinčių alyvos šakelių, pamerktų vazoje, turėtų būti kiekvienuose namuose. Patekęs į namus, alyvų kvapas stiprina juose gyvenančių žmonių gyvybinę energiją. (Congerdesign nuotr.)
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Svaiginantis ir su niekuo nesupainiojamas alyvų kvapas, kurį lemia cianido rūgšties kiekis, patinka ne kiekvienam. Tačiau sveikatinamųjų savybių turintis augalas gali padėti tiek kūnui, tiek sielai. Juolab kad pačių surinkti ir sudžiovinti augalai ne tik labiau kvepia, bet ir daugiau gydomųjų galių sukaupia.
Nuo burtų iki naudos sveikatai
Alyvų žiedai iki šiol sėkmingai vartojami aromaterapijai. Jie tiesiog spinduliuoja teigiamą energiją. Tikima, kad alyvų aromatas padeda pasitikėti savo jėgomis, pakelia prastą nuotaiką, nuramina sielą, suteikia išminties, priimant sprendimus, akimirksniu sugeria negatyvią energiją. Ne veltui sakoma – ten, kur žydi alyvos, negali būti jokių blogio jėgų.
Keletas žydinčių alyvos šakelių, pamerktų vazoje, anot homeopatės fitoterapeutės Jūratės Peleckienės, turėtų būti kiekvienuose namuose. Patekęs į namus, alyvų kvapas stiprina juose gyvenančių žmonių gyvybinę energiją.
Dar ir šiandien alyvų žieduose bandoma laimės ieškoti. Paprastai alyvos turi keturis žiedlapius, tad, suradus penkialapį alyvos žiedelį, tikima, kad netrukus sutiksite savo antrąją pusę. Itin retai galima rasti alyvų žiedelį su šešiais žiedlapiais, tad radus būtina jį suvalgyti, kad išsipildytų slaptas noras. Nieko gero nežada trimis žiedlapiais alyvos žiedas, tad tokio geriau nepastebėti.
Alyvų žiedais ir lapais reikia pasirūpinti gegužės mėnesį. Nors stipriausiai kvepia violetinės alyvos, sveikatos labui geriausiai tinka baltos alyvos, kurių žiedai su šakutėmis surišami į puokštę ir džiovinami gerai vėdinamoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje patalpoje. Paruoštą žaliavą geriausia laikyti drobiniuose ar popieriniuose maišeliuose, sunaudojant ją per porą metų. Jeigu norite, kad ilgiau išsilaikytų alyvų kvapas, į tą patį maišelį įdėkite gniužulėlį uosinės ramalinos kerpės. Alyvų lapus geriausia skinti saulėtą dieną pirmoje vasaros pusėje.
Žydinčių alyvų šakelės puikiai tinka vantoms rišti. Medikė sako, jog nereikėtų bijoti žieduose slypinčios ciano vandenilio rūgšties, nes jos nėra tiek daug, kad nusinuodytumėte. Mažiau efektyvesnė iš alyvų lapų surišta vanta, kuri rišama dažniau, nes išdžiovinti žydinčias alyvas vantoms sunkiai pavyksta.
anita-austvika-696314-unsplash.jpg
Naudingos, bet ir nuodingos
Nuo seno liaudies medicinoje alyvų žiedais ir jų lapais buvo gydoma daugelis ligų. Nėra ko ir stebėtis, nes tai labai senas mūsų krašto augalas, iš pradžių sodintas tik dvaruose, vėliau paplitęs po sodybas. Be to, mūsų senoliai ligas gydė tuo, ką rasdavo gamtoje. Besisukdami savo kasdieniniame skubėjime bei išlepinti farmacijos teikiamų greito efekto produktų, mes pamiršome, kad, norint sau padėti, pirmiausia reikia griebtis natūralių priemonių. Geriausia tų, kurias dovanoja gamta.
Jeigu susigundėte susidžiovinti alyvos žiedų, paruoškite nuovirą, kuris pagelbės, esant aukštai kūno temperatūrai, skatins prakaitavimą. Tereikia du valgomuosius šaukštus alyvų žiedų užpilti puse litro verdančio vandens ir palaikyti bent 15 min. Gerti po pusę stiklinės keletą kartų per dieną, kaip kad gertumėte tabletes, gindamiesi nuo karščiavimo.
Sergant epilepsija, vertėtų į savo dienos racioną įtraukti alyvų žiedų arbatą, kuriai paruošti reikia dviejų valgomųjų šaukštų sudžiovintų alyvų žiedų, užplikytų dviem stiklinėmis verdančio vandens. Taip paruoštą arbatą gerti kaskart prieš valgį po pusę stiklinės keletą kartų per dieną.
Alyvų žiedų antpilu efektyviai gydomos plaučių ligos, tuberkuliozė. Beje, ruošdami jį, pamatysite, jog alyvų žiedai neišblunka, net ir pastovėję karštame vandenyje.
Alyvų žiedai mažina kraujo spaudimą. Paimkite žiupsnelį džiovintų arba šviežių alyvų žiedų, užpilkite juos verdančiu vandeniu ir palaikykite per naktį. Gerkite rytais bent vieną savaitę kasdien. Nuoviro poveikis ganėtinai stiprus, tad reikia daryti pertraukas. Naudojant išoriškai, pertraukos nėra būtinos.
Alyvos puikus antiseptikas, tad gali pagerinti odos žaizdų bei nudegimų gijimą. Išvalius žaizdą, reikia ant jos uždėti švariai nuplautą alyvos lapą ir aprišti steriliu tvarsčiu. Pirmomis dienomis lapus keisti keletą kartų per dieną, vėliau užteks pakeisti ryte ir vakare.
Šviežius alyvų lapus galima dėti ant skaudamos vietos – smilkinių, pakaušio srityje, ant kaktos, kai vargina galvos skausmas. Jie vėsina ir malšina skausmą. Kad tai išties efektyvu, įsitikinsite tik patys išbandę. Tai ne tik nieko nekainuoja, bet ir apsaugosite savo skrandį nuo pašalinio tablečių, kuriomis malšinate galvos skausmą, poveikio.
Reumato pažeistoms ar sumuštoms skaudamoms vietoms puikiai tinka kompresai, kuriems paruošti tereikia stiklinę alyvų žiedų užpilti puse litro spirito ar degtinės. Sandariai uždengti ir palikti porą savaičių nusistovėti. Ši spiritinė ištrauka tinka ne tik kompresams, bet ir įtrynimams, kai vargina sąnarių ligos, artritas, kulnų ataugos.
Kai vargina nuospaudos, išbandykite ūkišku muilu ištrintą alyvos lapą, kurį prispaudę ant nuospaudos ir pritvirtinę pleistru, netrukus įsitikinsite, kaip greitai, lengvai ir be jokios žymės būsite atsikratę nemalonaus bei skausmingo svečio kojų paduose.
Prieš pradedant gydytis alyvomis, homeopatė fitoterapeutė pataria pasitarti su specialistu, nes alyvos ne tik naudingos, bet ir nuodingos. Be to, kaip ir visi augalai, taip ir alyvos tinka ne visiems žmonėms.