Alytuje vyko nacionalinės „Baltosios rožės“ tilto sportinio ėjimo varžybos

Alytuje vyko nacionalinės „Baltosios rožės“ tilto sportinio ėjimo varžybos
Alytus
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Praėjusį šeštadienį jaunieji Lietuvos ėjikai rinkosi prie vienu iš Alytaus miesto simbolių tapusio aukščiausio mūsų šalyje Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviratininkų tilto. Čia pirmą kartą surengtas nacionalinis renginys, kuriame dalyviai ne tik varžėsi dėl alytiškių – olimpiečių, mūsų sporto legendų, vardinių prizų, bet ir turėjo galimybę pasigėrėti atsiveriančia nuostabia panorama į Alytaus piliakalnį, Nemuno vingius ir Dainų slėnį.

Alytaus miesto savivaldybė pasistengė, kad šis renginys darytų teigiamą įtaką mūsų šalies jaunimui: Alytaus miesto choro „Kregždutė“ (vadovė – muzikos mokytoja ekspertė Birutė Eišmontienė) kartu su visais renginio dalyviais sugiedota „Tautiška giesmė“, patriotinė daina „Svarbiausios spalvos“ bei vėjyje plazdančios Lietuvos valstybės (Trispalvė), Lietuvos valstybės istorinė (su Vyčiu) ir Ukrainos valstybės vėliavos visus nuteikė susimastyti, kokiame laikmetyje gyvename.

Svarbu mylėti ir gerbti ne tik savo tautą ir Lietuvos valstybę, bet ir remti mūsų seseris ir brolius ukrainiečius, kurie šiandien kovoja prieš Rusijos agresiją ne tik už save, bet ir vertybes, kurios svarbios visam demokratiniam Vakarų pasauliui.

Bendroje rikiuotėje jaunieji sportininkai išgirdo Alytaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkės Nijolės Makštutienės smagius linkėjimus varžybų dalyviams. Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas trumpai papasakojo Alytaus krašto istoriją ir kalbėjo apie miesto tiltus, jungiančius praeitį, dabartį ir žmonių likimus.

Sėkmingo starto visiems jauniesiems ėjikams palinkėjo alytiškė Brigita Virbalytė-Dimšienė, žinoma ne tiktai šalyje, bet ir užsienyje lengvosios atletikos sportininkė, kurios specializacija – sportinis ėjimas.
Renginyje buvo nustatyti nugalėtojai bei prizininkai iš Kėdainių, Švenčionių, Prienų rajonų, Vilniaus, Šiaulių ir Kauno miestų, Birštono savivaldybės. Jie buvo apdovanoti asmeniniais olimpiečių brolių Dariaus ir Donato Škarnulių, Brigitos Virbalytės-Dimšienės, Gintaro Andriuškevičiaus, pirmosios šalyje sportinio ėjimo sporto meistrės Vidos Šalčiūtės-Gadliauskienės, pasaulio rekordininko Antano Grigaliūno įsteigtais prizais.

Renginio dalyviai išsivežė iš Dzūkijos sostinės ne tik gerus įspūdžius, bet ir specialius atminimo medalius su Baltosios rožės tilto panoramine nuotrauka.