Alytuje šurmuliuos net dvi Kalėdinės mugės

35649_1b305dedf8691f7fc9418d8aa71da573
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Artėjant šventiniam laikotarpiui visi pradedame galvoti, kokiomis dovanomis nustebinti savo šeimos narius, artimuosius, draugus ar kolegas, todėl jau rytoj gruodžio 1 d. įvairių šventinių dovanų ir ne tik jų galėsite įsigyti dviejose mugėse. Jos įsikurs miesto centre ir Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale (S. Dariaus ir S. Girėno g. 27).

Nuo 10 iki 17 val. Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale veiks jau tradicine tapusi Kalėdinė mugė. Joje galėsite leistis į įvairių kalėdinių dovanų paiešką – nuo keramikos iki juvelyrikos dirbinių, kuriuos pagamino mokyklos moksleiviai ir jų mokytojai. 

Prieš Kalėdų eglutės įžiebimą pradės veikti Prekybininkų alėja. Mugė įsikurs S. Dariaus ir S. Girėno g.  atkarpoje nuo Rotušės a. iki Laisvės Angelo aikštės ir pradės veikti nuo 15–16 val. iki pat vėlyvo vakaro. 

Šioje mugėje dalyvaus per keturiasdešimt prekybininkų. Pirmą kartą eglutės įžiebimo šventės istorijoje ji bus tokia didelė.

Prekybininkų alėjoje galėsite įsigyti rankomis pagamintų vaško žvakių, kalėdinių dekoracijų, šviečiančių žaisliukų, megztos aprangos ir žaislų. Netruks įvairių maisto produktų – mėsos gaminių, žuvies, įvairiausių saldžių kepinių ir užkandžių. 

Galėsite įsigyti ekologiškų bičių produktų, liofilizuotų vaisių, kalėdinių meduolių, pyragų ir kitų saldėsių.

Veiks ir maisto furgonėliai, gaminantys blynus, vaflius. Sušilti padės kava ir arbata. 

Mugėje įsikurs ir trys labdaros organizacijos – Maltos ordino pagalbos tarnyba kvies suvalgyti sriubos, o Alytaus „Rotary“ klubas ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyrius vykdys labdaros akcijas.

Primename, kad penktadienį nuo 7 iki 21 val. bus sustabdytas transporto priemonių eismas S. Dariaus ir S. Girėno g. atkarpoje nuo Rotušės a. iki Laisvės Angelo aikštės. 

Prekybininkų alėjos mugę organizuoja Alytaus miesto savivaldybė. 

Rotušės aikštėje nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2024 m. sausio 7 d. kasdien nuo 11 iki 18 val. veiks kalėdinis kupolas su krautuvėle. Jame vyks įvairios edukacijos, bus galima išmokti gaminti vaško žvakes, kvepalus, kristalų apyrankes, muiliukus, kalėdinius žaisliukus ir kitus kalėdinius akcentus. 

Sinoptikai pranašauja gražų orą, todėl kviečiame apsilankyti mugėse, neskubėti, pasivaikščioti, įsigyti kalėdinių dovanų ar tiesiog pasmaližiauti. 

Alytaus kalėdinės eglės įžiebimo šventės pradžia 18 val.