Alytuje paminėta Europos judumo savaitė

35275_bcd60e6028a0c4a25936cd0337a1b5d2
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus turizmo informacijos centro informacija

Rugsėjo 16–22 d. daugiau kaip 3000 Europos miestų, tarp jų ir Alytus, jau 22 kartą minėjo Judumo savaitę, kurios metu skatinta rinktis netaršius, aplinkai, žmonių sveikatai draugiškus, darnius keliavimo būdus. Šių metų tema – „Taupykime energijos išteklius“. Niekas nesitikėjo, jog prieš 22 metus pirmą kartą įvykęs toks renginys taps pokyčius skatinančia tradicija.

Kasmet tai puiki proga susimąstyti: kokį pėdsaką paliekame keliaudami įprastais, tačiau gamtai ir sveikatai nedraugiškais būdais.

Alytuje Europos judumo savaitės renginius organizavo Alytaus turizmo informacijos centras. Visi norintieji pakviesti dalyvauti žygyje ir ekskursijose. Renginiai buvo skirti įvairaus amžiaus visuomenės grupėms: moksleiviams, jaunimui, šeimoms su vaikučiais bei augintiniais, garbaus amžiaus žmonėms. Ir visa tai be jokių taršių transporto priemonių ir su lydinčia gide! Pagal galimybes miestelėnų paprašyta atsakingai naudotis automobiliais, rinktis mažiau teršiantį viešąjį transportą, dviračius, keliauti pėsčiomis.

Šiai savaitei skirti renginiai startavo rugsėjo 16–ąją ilga ekskursija lyg žygiu „Nuo Kurorto iki Sanatorijos pro piliakalnį namo“. Mėgaujantis puikiu oru bei Alytaus pėsčiųjų ir dviračių takais 5 valandas nemažas būrys alytiškių ir miesto svečių susipažino su Alytaus istorijos paslaptimis bei gražiausiomis gamtos vietomis.

Kitą dieną, rugsėjo 17–ąją, visi norintys pakviesti į ekskursiją „3000 žingsnių Jaunimo parke“: buvo skaičiuojami ne tik žingsniai, tačiau ir parką puošiančios metalo plastikos skulptūros, sužinota jų ir parko atsiradimo istorija. Rugsėjo 20 d. miesto moksleiviai ekskursijose susipažino su Miesto sodu, o rugsėjo 21–ąją keliavo paslaptingais  Vidzgirio botaninio draustinio takais.  Paskutinę Judumo savaitės dieną, rugsėjo 22–ąją, „Dieną be automobilio“, vyko akcija „Keliauk viešuoju transportu – sužinok apie miestą“. Elektriniu autobusu, kuris vyko 8 numerio maršrutu, keturiuose iš anksto skelbtuose važiavimuose, vykusieji viešuoju transportu, galėjo klausytis pasakojimų apie objektus, esančius netoli maršruto, bei patį Alytų.  

Renginiuose, kuriuos finansavo Alytaus miesto savivaldybės administracija, dalyvavo beveik 200 alytiškių ir miesto svečių.

Ačiū visiems dalyvavusiems renginiuose. Saugokime ir tausokime gamtą, netaršiai  judėkime visus metus, išlikime sveiki ir iki kitų mielų susitikimų.