Alytaus Šaltinių progimnazijoje žadama įrengti lauko klasę

Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Alytaus Šaltinių progimnazijos prieigose dar šiemet turėtų būti įrengta lauko klasė. Tai bus unikalus projektas, kurį įgyvendinant bendradarbiaus dvi švietimo įstaigos – minėta progimnazija ir Alytaus profesinio rengimo centras. Kuriant lauko klasę visa Profesinio rengimo centro įranga naudosis Šaltinių progimnazijos bendruomenė. Be to bus teikiamos profesionalių centro darbuotojų konsultacijos, prie iniciatyvos įgyvendinimo prisidės ir šios švietimo įstaigos mokiniai.

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojo Povilo Labuko iniciatyva šio projekto įgyvendinimo klausimai buvo aptarti su Alytaus profesinio rengimo centro direktoriumi Vytautu Zubrumi ir Šaltinių progimnazijos direktore Evelina Žukauskiene. Tuo pačiu buvo suplanuoti būtini lauko klasės įrengimo darbai.
 
„Šaunu, kad visame lauko klasės įrengimo procese dalyvaus Alytaus profesinio rengimo centro ir Šaltinių progimnazijos mokiniai. Šio projekto įgyvendinime nėra užsakovo ir rangovo– jį įgyvendinančios švietimo įstaigos yra lygiavertės partnerės, kurioms toną užduos mokyklos bendruomenė, kuri dalyvaus visame projekto įgyvendinimo procese. Be to į šį procesą įsijungs ir tokios sudėtingos grandys kaip inžinerija ir informacinių technologijų dalis“, – bendru švietimo įstaigų projektu džiaugiasi Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas P. Labukas.
 
Alytaus Šaltinių progimnazija jau yra parengusi kelis lauko klasės vizualizacijos variantus, tačiau galutinis sprendimas – kaip atrodys šį mokinių ugdymui skirta erdvė kol kas nėra priimtas.
 
„Alytaus Šaltinių progimnazija turi svajonę – įsirengti lauko klasę. Turime sukaupę lėšų, kurias skirsime šios svajonės įgyvendinimui. Kokia ta lauko klasė bus, kol kas nėra aišku. Tikiuosi, kad bendradarbiaudami su Profesinio rengimo centru tą idėją išgryninsime ir tuomet pradėsime veikti“ – sakė Šaltinių progimnazijos direktorė E. Žukauskienė.
 
Anot Alytaus profesinio rengimo centro direktoriaus V. Zubro, lauko klasė Šaltinių progimnazijos teritorijoje turėtų būti įrengta iki šių metų rugsėjo 1-osios.