Alytaus „Rotary“ klubas padovanojo miestiečiams rutulinio žaidimo aikštelę

35533_9dd78242c1ef6c4ebf863c7e8413364d
Alytus
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Alytaus „Rotary“ klubas, minėdamas 25 metų sukaktį, Alytaus miesto gyventojams padovanojo rutulinio žaidimo aikštelę, ji įrengta Jaunimo parke.

„Labai smagu gauti dovanas miestui, nors tai nauja ir gal daugeliui Lietuvoje negirdėta sporto šaka, bet anksčiau daugelis nežinojo, ir kas yra parkūras, dviračių kalnelių trasa (vadinamasis „pumptrackas“) ar riedlenčių parkas. Vėliau tai išpopuliarėjo, net rengiamos varžybos. Džiaugiuosi ir dėkoju Alytaus „Rotary“ klubui už šią dovaną miestiečiams. Tikiuosi, kad ši aikštelė bus naudojama ir alytiškiai aktyviai įsitrauks į naują sporto šaką“, – aikštelės atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Rutulinis arba vadinamoji „petankė“ – visame pasaulyje populiarus žaidimas. Šioje sporto šakoje naudojami šeši metaliniai rutuliai. Žaidimo variacijos įvairios – nuo dviejų žaidėjų iki komandos. 

„Rotary“ klubas nusprendė šią aikštelę miestui padovanoti neatsitiktinai. Vasaros pradžioje vyksta Rotariada – susirenka visi Lietuvos „Rotary“ klubai ir viena iš varžybų užduočių būna rutulinio rungtis. „Kadangi Rotariadoje žaidžiame rutulinį ir šiemet laimėjome pirmąją vietą, nusprendėme – vertėtų tokią aikštelę įrengti ir Alytuje, kad ja galėtų naudotis visi miesto gyventojai. Tikimės, kad žmonės pamatys, susidomės, išbandys ir žais šį žaidimą. Mes taip pat čia ateisime, žaisime ir miestelėnus pamokysime žaidimų taisyklių, o vėliau gal ir varžybas organizuosime“, –  teigia vienas iš Alytaus „Rotary“ klubo 2023–2024 metų prezidentas Karolis Aleknavičius.

Žaidimui įrengta lygi danga, kad žaidėjas galėtų numatyti rutulio riedėjimo kelią.

Šalia rutulinio aikštelės įrengta ir informacinė lenta, kurioje galima nuskanuoti QR kodą ir susipažinti su žaidimo eiga. 

Rutulinį išbandyti gali visi norintys nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. 

Kol kas kviečiame naudotis turimais žaidimo rutuliais, o ateityje bus sudaryta galimybė pasinaudoti „Rotary“ klubo padovanotais.