Alytaus rajone, atliekų rūšiavimo įrenginyje rasta granata: buvo išmesta į konteinerį su šiukšlėmis

Alytus
ARATC nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atliekų rūšiavimo įrenginyje trečiadienį rastas sprogmuo, iškviesta policija, laukiama išminuotojų.

Granata į ARATC technologijų padalinį Takniškių kaime atvežta su mišriomis atliekomis. Ji pateko į mechaninio rūšiavimo įrenginius.

Jais keliavusi granata automatiniu magnetu buvo atskirta į metalo turinčių atliekų talpą. Čia įkritusią ją ir pastebėjo neišrūšiuotus elementus iš talpos išrenkanti darbuotoja, kuri nedelsdama pranešė apie pavojingą radinį.

Atvykę policijos pareigūnai ėmėsi reikiamų saugumo priemonių, iškvietė išminuotojus.

Tai – ne pirmas kartas, kai ARATC darbuotojai tarp atliekų aptinka sprogmenų, šovinių ar kitų pavojingų daiktų, kuriuos išmetantys gyventojai nepagalvoja apie tai, kokį didelį pavojų kelia taip neatsakingai elgdamiesi. Net ir panaudoti šaudmenys, jų dalys turi būti tvarkomi pagal specialiuosius reikalavimus. Tai nėra komunalinės atliekos ir jų jokiu būdu negalima mesti į atliekų konteinerius.

Visas atliekas renka ir tvarko žmonės, kurie ne tik prižiūri įrenginius – šiame procese yra ir nemažai rankinio darbo. Visi į konteinerius išmesti pavojingi daiktai kelia tiesioginį pavojų šių ŽMONIŲ saugumui, sveikatai ir gyvybei.

Prisiminkite tai, kai kyla noras nerūšiuoti atliekų.