PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 17 d. 08:41

Alytaus mokykos ir biblliotekos – tarptautiniame skaitymo skatinimo projekte

Alytus

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


194448

Lapkričio 8 – 12 d. tarptautinis Erasmus+ projektas “Veiksmingos mokinių skaitymo skatinimo strategijos” į Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą sukvietė Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos pedagogus bei mokyklų bibliotekininkus. Projekto mokymus ir praktines veiklas organizavo trijų Alytaus mokyklų – Dainavos progimnazijos, Alytaus profesinio rengimo centro ir Dzūkijos mokyklos – mokytojai.   Pagrindinis projekto tikslas – plėsti mokytojų kompetencijas žiniomis, įgūdžiais ir nuostatomis, leidžiančiomis veiksmingiau ugdyti mokinių skaitymo įgūdžius. 

Pirmąją projekto dieną visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lauryno Radziukyno mokykla, išgirsti unikalią jos istoriją ir apžiūrėti visą pastatą. Abejingų nepaliko ne tik įspūdingas kultūros paveldo objektas, bet ir tais laikais, be galo progresyvūs inžineriniai sprendimai. Emocijų pliūpsnį sukėlė galimybė nusifotografuoti autentiškame suole, atsigerti iš fontanėlio ar nusiplauti rankas senojoje kriauklėje. 

Projekto lektoriai dalinosi ne tik skaitymo ugdymo gerąja patirtimi, tačiau daug dėmesio skyrė informacinių technologijų įtraukimui į prasmingą skaitymą, miesto bibliotekų lankymui. Mokymuose plačiai aptartos Lietuvos nacionalinės skaitymo skatinimo strategijos ir programos, jų veiklos planai bei didžiausi šalies renginiai, skirti skaitymo populiarinimui. Analizuoti ir Lietuvos moksleivių pasiekimų rezultatai, kam daroma prielaida, turi įtakos skaitymo kompetencijos. 

Projekto dalyvius aplankė ir simpatijų pelnė profesionalus kaniterapinis šuo Kia. Jo šeimininkė psichologė Joana Grygutis su kolege Inesa Ežerskyte-Purenok pasakojo apie šuns pagalbą skaitymo sunkumų turintiems vaikams. Didelio dėmesio sulaukė ir vaikų literatūros pažinimo programos “Vaikų žemė” vadovo Justino Vancevičiaus paskaita apie pastarojo dešimtmečio vaikų literatūros pokyčius Lietuvoje.

Svarbią dienos dalį užėmė mokyklų ir miesto bibliotekų lankymas. Bibliotekų darbuotojai pasakojo, kokiuose projektuose, akcijose dalyvauja, kokias praktines veiklas organizuoja moksleiviams. Visą projektą vainikavo viešnagė nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. 

Projekte dalyvavę mokytojai ir bibliotekininkai sutinka, kad skaitymo nauda neišmatuojama.  Skaitymas ugdo estetinį jautrumą, daro įtaką intelekto vystymuisi, kūrybiškumui ir kritiniam mąstymui, gerina atmintį, dėmesį, kalbą, praplečia pasaulio pažinimo galimybes. Knygos praturtina kiekvieno mūsų gyvenimą.