Alytaus miesto savivaldybė planuoja statyti naują polikliniką

250552
Alytus
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis socialiniame tinkle Facebook dalinasi geromis naujienomis: Alytaus miesto savivaldybė planuoja statyti naują, modernią polikliniką.

Dabartinis poliklinikos pastatas priklauso ne miesto, o Alytaus rajono savivaldybei. 

Meras klausia miesto gyventojų: ar reikia renovuoti svetimą pastatą, ar statyti naują. Senojo poliklinikos pastato renovacija atsieitų apie 5 mln. eurų. Ar verta į jį investuoti?

Nauja poliklinika būtų statoma Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės vidiniame kieme.  Čia įsikurtų medicinos miestelis, pritaikytas pacientų bei medikų patogumui.

„Dabar žmogui susirgus reikia eiti pas šeimos gydytoją į polikliniką, iš poliklinikos pacientą siunčia  į ligoninę pasidaryti tyrimų, iš ligoninės vėl atgal pas šeimos gydytoją į polikliniką... Nemažai vaikščiojimo sergančiam žmogui“, – teigia meras.

Pastačius naują polikliniką, būtų pakoreguoti ir miesto viešojo transporto maršrutai. Autobusiukai įvažiuotų į medicinos miestelio teritoriją ir atvežtų gyventojus iki pat gydymo įstaigos durų. Taip pat planuojama praplėsti ir automobilių parkavimo vietų kiekį.

Pirminiais skaičiavimais, naujos poliklinikos statybos miestui atsipirktų per 12–14 metų.