Alytaus “Drevinuko“ mokykloje-darželyje įrengtas multisensorinis kambarys

Alytaus “Drevinuko“ mokykloje-darželyje įrengtas multisensorinis kambarys
Alytus
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokiniai džiaugiasi įrengtu multisensoriniu kambariu –  netradicinio atsipalaidavimo (poilsio) erdve. „Penkių pojūčių pažinimo kambarys“ įrengtas įgyvendinant Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą, kurio tikslas – užtikrinti modernią, saugią ir palankią ugdymosi aplinką vaikams formaliojo ir neformaliojo ugdymo metu.

Pastebėjome, kad vis daugiau vaikų turi įvairių autizmo, elgesio ir emocijų spektro sutrikimų. Daugumai šių vaikų reikia nusiraminimo – vieniems dėl nuolatinio judrumo, kitiems dėl trykštančių ir sunkiai valdomų emocijų, kitiems reikalingas tam tikrų jutimų pažinimas, stimuliavimas. Tai vieta, skirta atsipalaidavimui, nusiraminimui, naujam pažinimui, kai yra sunku susikaupti, prisitaikyti. Multisensorinė aplinka pasitarnauja savireguliacijai ir emocinio intelekto ugdymui, kai vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti, pačiam nuspręsti, kokios sensorinės veiklos imtis. Kambaryje galima atsigulti ant čiužinio ar susigūžti maišo formos sūpynėse ir leisti veikti garsams, kvapams ir vaizdams.

Siekiant įtraukti mokyklos-darželio bendruomenę ir  plečiant „Penkių pojūčių pažinimo kambario“ veiklas, kartu su VšĮ „Pojūčių teatras“ bus vykdomas projektas „Prisijaukinti teatrą. Programa šeimoms, auginančioms sensorinių iššūkių turinčius vaikus“.
Dėkojame Alytaus miesto savivaldybei už suteiktą galimybę įrengti multisensorinę erdvę Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokiniams.