Alytaus baidarininkai sėkmingai pradėjo čempionatą

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

77304

Alytuje vyko atviro Alytaus miesto baidarių polo čempionato I turo varžybos. Jose dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko dvejose grupėse – I divizija (vyrai) ir II divizija (jauniai U-17 ir moterys).

Jaunių U-17 ir moterų grupėje dalyvavo 8 komandos. Sėkmingai žaidė Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai. ASRC pirmoji komanda demonstravo gražų žaidimą ir pateko į pusfinalį. Pusfinalio rungtynėse susitiko su Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos „Daugai" jaunių komanda. Abi komandos viena kitą gerai pažįsta. Rungtynes sėkmingiau pradėjo ASRC jaunimas ir pirmą kėlinuką laimėjo 3:0. Antrajame kėlinyje daugiškiai sukūrė intrigą ir buvo visai arti pergalės. Vis dėlto pergalę minimaliu skirtumu laimėjo ASRC baidarininkai ir toliau tęsė kovą finale. Finalo rungtynes alytiškiai žaidė su „Korvet" komanda iš Gorbunkų. Finale alytiškiai pademonstravo brandų žaidimą. Gera gynyba, greitas puolimas ir iškovota pergalė 5:2. ASRC jauniai tapo pirmo turo nugalėtojais. Dėl trečiosios vietos žaidė Alytaus r. MSM „Daugai" su Varšuvos SK „Powiśle". Įtemptos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Per pratęsimą sėkmė buvo Daugų pusėje, trenerio Viliaus Rasimavičiaus auklėtiniai pirmieji pelnė įvartį ir iškovojo trečiąją vietą.

ASRC komandoje žaidė Matas Mirzachanian, Harminas Dzenkauskas, Mantas Januša, Marius Kiškiūnas, Lukas Stasionis ir Antonijus Didžiulevičius, komandos treneris Kęstutis Dambrauskas. Geriausiu Alytaus komandos žaidėju tapo Harminas Dzenkauskas. Ne taip sėkmingai sekėsi ASRC antrajai komandai. Šioje komandoje žaidėjai buvo jaunesni už visus varžovus. Jiems buvo gera pamoka sukaupti patirtį ateityje. Jaunieji alytiškiai užėmė aštuntąją vietą.

Vyrų grupėje žaidė 12 komandų. Brandų ir gražų žaidimą pademonstravo Alytaus „Alytus" baidarių polo žaidėjai. Pirmąją dieną alytiškiai iškovojo tris pergales ir pateko į pusfinalį. Antrąją dieną alytiškiai pusfinalio rungtynėse susitiko su SK „Powiśle" iš Varšuvos. Šių komandų dvikova visada sulaukia didelio susidomėjimo. Komandos – tiek viena, tiek kita – gali laimėti. Vis dėlto šiose rungtynėse dominavo Alytaus baidarininkai. Susikaupę ir galingai alytiškiai pradėjo rungtynes ir netrukus įgijo solidžią persvarą. Pirmą kėlinuką laimėjo 5:0, o rungtynes – 10:3. „Alytus" iškovojo teisę žaisti finale. Finale alytiškiai susitiko su Rusijos vyrų rinktine. Įtemptą sunkų finalą 5:4 laimi Rusijos rinktinė, „Alytus" antri. Trečiąją vietą laimėjo Varšuvos sportininkai.

„Alytaus" komandoje žaidė Karolis Latauskas, Tomas Mikna, Matas Mirzachanian, Vilius Rasimavičius, Augustas Platūkis, Vytenis Licus ir Harminas Dzenkauskas. Geriausiu Alytaus komandos žaidėju tapo Augustas Platūkis. Kita miesto komanda žaidė ne taip sėkmingai. Ji užėmė dvyliktąją vietą. Komandoje žaidė daug jaunų žaidėjų, tad jiems dar sunku kovoti stipriausioje grupėje. Tačiau įgyta patirtis žaidėjams pravers, nes jų pastangos bei noras laimėti nuteikia optimistiškai.

II Alytaus čempionato turas vyks rugpjūčio mėnesį prie Dailidės ežerėlio.

Norime padėkoti varžybų rėmėjams: Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport", Lenkijos kompanijai „Tedi sport", UAB HUMMEL LT ir informaciniams rėmėjams: „Alytaus gidas", „Alytaus laikas", „Alytaus naujienos", Sportas.info, Alytusplius, žinių portalui „Respublika", radijui FM99, Dzūkijos TV.