Aktualu: eismo organizavimo tvarka Joniškės ir Lėbartų kapinių zonoje Vėlinių laikotarpiu

Aktualu: eismo organizavimo tvarka Joniškės ir Lėbartų kapinių zonoje Vėlinių laikotarpiu
Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Siekiant išvengti spūsčių lankant artimųjų kapus š. m. spalio 28 – lapkričio 2 dienomis, Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus planuoti savo laiką. Šiomis dienomis ypač dideli žmonių susibūrimai susidaro viešajame transporte bei ties įvažiavimais į kapines. Iš praktikos pastebima, kad kapinių lankymo pikas būna tarp 10 iki 14 val. Todėl gyventojus, šventiniu vėlinių laikotarpiu planuojančius aplankyti artimųjų kapus, ragina taip susiplanuoti laiką, kad netektų gaišti spūstyse.

Kapinių lankymo tvarka:

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. lapkričio 1 - 2 d. Joniškės ir Lėbartų kapinių lankymo laikas nuo 8 val. iki 22 val.

Š. m. lapkričio 1-2 dienomis laidojimai nevyksta, leidimai laidoti neišduodami.

Vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2021-01-28 sprendimu Nr. T2-22 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 23 d. sprendimo  Nr. T2-315 „Dėl leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir Klaipėdos miesto viešųjų kapinių lankymo tvarkos aprašo ir netvarkomų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapavietės identifikavimo komisijos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“  (toliau – Aprašas) su transporto priemone į kapinių teritoriją leidžiama įvažiuoti asmenims su negalia, pateikus neįgalumo pažymėjimą, bei asmenims sulaukusiems 80 metų, pateikus amžių patvirtinančius dokumentus. Minėti asmenys š. m. lapkričio 1-2 dienomis transporto priemonėmis į kapinių teritoriją įvažiuoti galės iki 12 val.  vėliau vartai bus rakinami, eismas stabdomas ir paliekama kapinių teritorija pėstiesiems.

Siekiant išvengti  transporto spūsčių prie pagrindinių Lėbartų kapinių vartų, š. m. spalio 28 – lapkričio 2 dienomis  Lėbartų kapinėse keičiama transporto važiavimo tvarka – į kapines įvažiuojama per centrinius vartus, išvažiuojama per plėtros vartus. Š. m. spalio 28 – 31 dienomis transporto priemonėmis į kapinių teritoriją įvažiuoti leidžiama iki 20 val.

 

Šventiniu laikotarpiu kapaviečių statymo, rekonstravimo, remonto darbai nerekomenduojami. Lankydami artimųjų, draugų, pažįstamų kapus, prašome laikytis rimties ir pagarbos, nesivesti į kapines gyvūnų.

Renkantis kapams skirtas prekes, taip pat raginame pagalvoti ir apie ekologiją. Po Vėlinių susidaro dideli kiekiai stiklo ir plastiko atliekų, todėl rekomenduojame rinktis natūralias dekoracijas, kapaviečių tvarkymo atliekas dėti į tam skirtas vietas, konteinerius, o esant perpildytam konteineriui, atliekas prašome išmesti į greta esantį artimiausią konteinerį. Primename, kad draudžiama palikti atliekas prie atliekų surinkimo konteinerių ar jas mesti už tvoros, už tai teisės aktų nustatyta tvarka taikoma administracinė atsakomybė.

Šventinę prekybą gėlėmis organizuojama: Joniškės kapinėse ties pagrindiniu įvažiavimu – leidimus išduoda Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Licencijų leidimų skyrius, o Lėbartų kapinėse – trijose aikštelėse, leidimus išduoda UAB „Naujasis turgus“.

Esant palankioms oro sąlygoms vanduo į kapines bus tiekiamas.

Artėjant šventiniam laikotarpiui kapinėse dažniau nei įprasta vykdomi valymo, tvarkymo darbai, atliekų konteineriai tuštinami kasdien iki 9 val. Lankytojų patogumui kapinių prieigose taip pat bus pastatyta daugiau biotualetų.

Eismo organizavimo tvarką į kapines:

 Visų šventųjų dieną ir per Vėlines, siekiant išvengti spūsčių ir taupyti laiką, rekomenduojama klaipėdiečiams keliauti viešuoju transportu.

Klaipėdos miesto savivaldybė spalio 29 d. - lapkričio 2 dienomis keičia transporto priemonių eismo organizavimo tvarką Joniškės ir Lėbartų kapinių zonoje. Siekiant išvengti transporto spūsčių, lankytojų transporto priemonės nukreipiamos ratu – eismas organizuojamas viena kryptimi. Tai neliečia maršrutinio transporto, tad taupantiems laiką siūloma naudotis būtent juo. Autobusai kursuos kas 5 – 7 min. ir priveš arčiausiai kapinių esančias autobusų sustojimo stoteles. Autobusų maršrutų ir laiko grafikų informacija pateikiama priede. Atkreipiame dėmesį, kad lapkričio 1 d. autobusai į Ramybės stotelę (esančia tolimiausioje Lėbartų kapinių automobilių stovėjimo aikštelėje) nevyks. Galutinė jų sustojimo vieta  bus Lėbartų stotelė.

Vyksiantiems automobiliais siūloma vadovautis laikinaisiais kelio ženklais, situaciją stebės policijos pareigūnai.

Automobilių vairuotojai, važiuojantys į Joniškės kapines iš pietinės miesto dalies, turėtų važiuoti Vilniaus plentu, Klaipėdos – Palangos keliu, Liepų gatve į Joniškio gatvę, važiuojantys į Joniškės kapines iš šiaurinės miesto dalies, turėtų važiuoti Liepų gatve ir sukti į Joniškės gatvę.