Akredituotą socialinę reabilitaciją Lazdijų rajone teiks trys organizacijos

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo įsakymu trims Lazdijų rajone veikiančioms organizacijoms nuo 2023 m. sausio 1 d. suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje ir nustatytas maksimalus vietų skaičius.

Akredituotą socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje Lazdijų rajono savivaldybėje teiks:

 1. Veisiejų bendruomenės komitetas, adresu: Ateities g. 6, Veisiejai, Lazdijų r. sav., akredituotos socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje vietų skaičius – 15.
 2. Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija, adresu: Kauno g. 8 Lazdijai, Lazdijų r. sav., akredituotos socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje vietų skaičius – 50.
 3. Viešoji įstaiga LASS pietvakarių centras Lazdijų rajono filialas, adresu: Kauno g. 8, Lazdijai, Lazdijų r. sav., akredituotos socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje vietų skaičius – 20.

Įstaigos teiks 2 pagrindines paslaugas:

 • socialinių ir (ar) kasdienių savarankiško gyvenimo įgūdžių, gebėjimų ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas, suteikiant bendrųjų žinių, praktiškai mokant spręsti dėl negalios buityje ir (ar) aplinkoje kylančias problemas;
 • mokymosi, užimtumo ir (ar) darbinių įgūdžių ugdymas, atkūrimas ir (ar) stiprinimas, padedant pasirengti dalyvauti darbo rinkoje ir (ar) įsidarbinti, ir (ar) išsilaikyti darbo vietoje ar dalyvauti užimtumo veikloje.

Taip pat bus teikiamos 4 papildomos paslaugos:

 • palydėjimas ir (ar) transporto organizavimas;
 • aktyvaus judėjimo ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas;
 • saviraiškos įgūdžių ir meninių gebėjimų lavinimas ir (ar) palaikymas;
 • individuali ir (ar) grupinė emocinė-psichologinė pagalba, savitarpio pagalbos grupių organizavimas.

Dėl socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, gali kreiptis į nurodytas įstaigas ir pateikti šiuos dokumentus:

 1. Prašymą gauti socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje.
 2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (LR piliečio pasą ar asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvoje).

Prašymai priimami nuo 2023 m. sausio 2 d.