Akmenės rajono savivaldybėje lankėsi Ekonomikos ir inovacijų viceministras

ekonomikos_inovaciju_viceministras1
Akmenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Akmenės rajono savivaldybės inf.

Rugpjūčio 3 d. Akmenės rajono savivaldybėje lankėsi Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, kanclerė Iveta Paludnevičiūtė, patarėja investicijų politikos klausimais Laura Daukšienė ir Europos Sąjungos investicijų valdymo skyriaus vedėja Laura Baškytė. Susitikime taip pat dalyvavo iš anksto užsiregistravę Akmenės rajono verslininkai.

Pagrindinė susitikimo metu nagrinėta tema – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonės, finansuojamos Europos sąjungos investicijomis. Vizito metu vietos verslininkams pristatytas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 1 mlrd. eurų investicinis planas, pagal kurį iki 2023 m. pabaigos bus paskelbta kvietimų už 365 mln. eurų verslo inovacijoms ir investicijoms, už 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmeninimui, už 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai. Pažymėta, jog pramoninių teritorijų vystymo priemonė itin aktuali Akmenės rajonui.  Taip pat pristatytos INVEGA administruojamos finansinės priemonės.

Susitikimo metu vietos verslininkai nestokojo klausimų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei. Teirautasi kaip nustatomi finansuojami prioritetai ir kas sukuria priemones, iškeltas klausimas dėl paraiškų vertinimo, domėtasi grįžtančių emigrantų verslo kūrimo galimybėmis bei užduoti kiti verslininkams aktualūs klausimai.

Be susitikimo Akmenės rajono savivaldybėje svečiai taip pat lankėsi VMG Grupės medienos drožlių plokščių ir baldų gamyklose, kur aptarti įmonių plėtros planai ir galimybės.