Akmenės rajono savivaldybė – tarp skaidriausių šalies savivaldybių

Akmenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Akmenės rajono savivaldybės inf.

Tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pateikė naujausią savivaldybių skaidrumo tyrimą. Iš 60-imties savivaldybių Akmenės rajono surinko 93 proc. iš 100 galimų ir užėmė 5-ąją vietą. Geriausiai įvertintos šios tirtos sritys: darbuotojai, įmonės, pirkimai, dalyvavimas. Atliekant tyrimą buvo analizuotos savivaldybių interneto svetainės ir vertintas veiklos skaidrumas.

 
Svetainėse žiūrėta, kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, Tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir paslaugas, biudžetą, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Analizuota, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą. 
 
Savivaldybių interneto svetainių analizę TILS atliko 2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Vertinimo rezultatai buvo siunčiami visoms savivaldybėms, joms sudaryta galimybė pradėti viešinti trūkstamą informaciją ir taip pakoreguoti savo įvertinimą. Šia galimybe pasinaudojo 56 savivaldybės. Iniciatyvos metu bendras savivaldybių rezultatas pagerėjo 12 balų (nuo 73 iki 85).