Akmenės krašto ambasadoriai. Iš Klykolių į Rudaminą. Sigita

Akmenė
Roma Jonikienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

 Jei kas sako, kad gyvenimo vietos, darbų keitimas – tik jaunų, mokslus baigusių žmonių užsiėmimas, o perkopus keturiasdešimt tinkamiausia vieta gyventi provincijoje, kur ramiau, žinokite, esate neteisus. Taip sakau prisimindamas ir tarsi iš naujo supažindindamas su tautodailininke, kultūros darbuotoja, o dabar- Rudaminos lopšelio – darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita BURGIENE

Sigita sostinės pašonėje, kas ji ten,  kokia ji?

Nuo 2012 metų lapkričio   dirbu Rudaminos vaikų lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas’’ kolektyve, apsigyniau vyr. auklėtojos, metodininko kvalifikacines kategorijas, 2019 metais apdovanota Švietimo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus  padėkos raštu už nuoširdų ir kūrybinį pedagoginį darbą. 2021 metų  rugsėjis kitoks: pradėjau dirbti direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Dabar prisistatau žemaite nuo Vilniaus krašto. Darbe mano vizitinė kortelė ,,Pasirokoukem žemaiteška“. Telefonu prisistatau (jei skambinu akmeniškiams reikalui esant) – ar pamenat tokią Sigitą Burgienę? Susitikus pažįstamus Akmenėje apkabinu, pasilabinu, pakalbu.

Tavo gyvenimas Akmenės krašte buvo ryškus. Ypatingai kultūros toliuose, Klykolių kaime…

Vydūnas yra pasakęs: Tėvynė yra mūsų minčių pradžia ir esmė, slaptinga žmogaus palaima. Kur bebūčiau- Akmenėje, ar dabartinėje savo gyvenimo vietovėje stengiuosi pasiekti maksimumą. O kokios kokybės darbai yra, sprendžia aplinkiniai. Nesiekiau niekada žinomumo, tiesiog patys darbai už mane tai pasako.

Prisimindama gimtąjį kraštą, jaučiuosi laiminga, nes ten prabėgo nerūpestinga vaikystė…

Visas Ramūno ŽIMANTO straipsnis spalio 2 d. numeryje