Akcija „Lašiša“: Klaipėdos aplinkosaugininkams įkliuvo du žeberklininkai

Akcija „Lašiša“: Klaipėdos aplinkosaugininkams įkliuvo du žeberklininkai
Kretinga
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD inf.

Trečiadienio naktį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per akcijos „Lašiša“ reidą Kretingos rajone sulaikė du žeberklininkus.

„Džiugiu, kad vykstant aktyviam lašišų ir šlakių nerštui, brakonieriai žalos žuvų ištekliams nepadarė. Svarbu nepamiršti, kad šių žuvų ištekliai riboti ir kiekviena lašiša ar šlakys yra svarbus reproduktorius“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Apklausiant pažeidėjus paaiškėjo, kad tie patys asmenys prieš kelias dienas taip pat vykdė neteisėtą žvejybą žeberklais toje pačioje upėje, tačiau nieko nenudūrė.

Pažeidėjams surašyti keturi administracinio nusižengimo protokolai už neteisėtą žvejybą žeberklais ir jiems gali tekti sumokėti iki 1200 eurų baudą. Taip pat paimti du žeberklai.

Aplinkosaugininkai primena, kad už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Kviečiame apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.