Akcija „Lašiša“: aplinkosaugininkai iš tinklininkų paėmė 600 metrų tinklų

Akcija „Lašiša“: aplinkosaugininkai iš tinklininkų paėmė 600 metrų tinklų
Prienai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD inf.

Praėjusią savaitę per akciją „Lašiša“ Aplinkos apsaugos departamento Alytaus ir Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai vykdė sustiprintą žvejybos kontrolę ir nustatė du tinklininkus Švenčionių ir Prienų rajonuose. Rasti ir paimti 6 statomieji tinklai.

Trečiadienį Alytaus aplinkosaugininkai vykdydami reidą Vangų kaime Prienų rajone pastebėję įtartiną automobilį atliko patikrinimą.

Automobilyje pareigūnai rado maišą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių – tinklų.

„Asmuo pareigūnams gerai žinomas, ne kartą baustas už neteisėtą žvejybą. Džiugu, kad pažeidėjas buvo sulaikytas dar žvejybai neprasidėjus ir žalos žuvų ištekliams padaryti nespėjo. Už du gabenamus tinklus jam gresia bauda iki 200 eurų ir jų konfiskacija“, – sakė Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Saulius Kudžma.

Taip pat, aplinkosaugininkas primena, kad  Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo 12 straipsnis pažymi, kad Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę sustabdyti ir apžiūrėti įtariamų asmenų transporto priemones ir įstatymų nustatyta tvarka atlikti asmens apžiūrą ir daiktų patikrinimą, paimti daiktus ir dokumentus, apžiūrėti įvykio vietą.

Penktadienio rytą Vilniaus aplinkosaugininkai, Švenčionių rajone, sulaikė jiems gerai žinomą asmenį, keturiais tinklais Kretuono ežere gaudžiusį žuvį. Pažeidėjas buvo sulaikytas įvykio vietoje medine valtimi betraukiantis tinklus.

Už neteisėtai sugautas žuvis: vieną karšį ir 4,85 kg kuojų, plakių bei raudžių jam teks sumokėti žalą žuvų ištekliams – 172,75 eurus ir gresia bauda iki 300 eurų. Be to, paimtos žuvys, gresia tinklų ir medinės valties konfiskacija.

Primename, kad apie draudžiamus įrankius ar kitus neteisėtus žvejybos būdus galite pranešti telefonu 112.