PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gegužės 19 d. 11:10

„Aido“ filiale vyko susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.LT


267740

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale (Aido g. 27) svečiavosi šiaulietė prozininkė Ilona Ežerinytė.

Į susitikimą atvyko Šiaulių Ragainės progimnazijos 7 ir 8 klasių mokiniai. I. Ežerinytė pasidalino prisiminimais, kada teko dirbti Šiauliuose. Taip pat knygų paaugliams ir jaunimui autorė papasakojo, iš kur gimsta idėjos istorijų siužetams. Pasirodo, visi siužetai atsiranda iš realaus gyvenimo istorijų, gyvenimiškų, jautrių, kartais skaudžių įvykių. Premiją pelniusios knygos „Sutikti eidą“ idėja atsirado, kai Ilona, kavinėje laukdama susitikimo, atkreipė dėmesį į vienišą moterį, sėdinčią prie gretimo staliuko su dviem puodeliais kavos. Rašytoja mintyse iškart ėmė kurpti moters gyvenimo istoriją, svarstė, ko moteris laukia, kodėl kažkas vėluoja ateiti.

Mokiniai gavo ir keletą užduočių kūrybiškumui lavinti. Viena jų – pamačius figūrą sugalvoti kuo daugiau daiktų, panašių į figūrą. Labai daugiaprasmis vaikams pasirodė apskritimas – jame įžvelgė saulę, akį, obuolį, šulinį iš viršaus, ratą ir daug kitų daiktų.

Taip pat rašytoja papasakojo itin seną japonų legendą apie kates, simbolizuojančias gerovę. Pati autorė, išgirdusi legendą, ėmė kolekcionuoti žaislines japoniškas kates. O legenda prasidėjo nuo skurdžios šventyklos, kurioje gyveno vienas vienuolis. Kadangi šventykla buvo vargingame kaime, vienuolis gyveno nepritekliuje. Tačiau jis turėjo katę, kurią labai mylėjo ir su ja dalindavosi maistu. Kartą pro kaimą keliavo turtuolis, nusprendęs pastoviniuoti po medžiu ir palaukti, kol nustos lyti. Stovėjęs po medžiu pamatė katę, jį kažkur kviečiančią. Nuėjęs paskui katę išgirdo ir pamatė, kaip žaibas trenkė į medį, po kuriuo ką tik stovėjo. Tad nuo to laiko šventyklą, kurioje gyveno katė, rėmė, apibėrė turtais. Nuo to įvykio šventykla nebebuvo skurdi, o katės Japonijoje tapo turtų, gerovės simboliu.

Susitikimo pabaigoje rašytoja aptarė mokslinius tyrimus, nurodančius, kad 11–18 metų amžiaus asmenų smegenys idealiausiai veikia kūrybingumo ir vaizduotės srityse. Tad rašytoja skatino mokinius kurti ir skaityti patinkančią literatūrą.