Afrikos Sąjungos vadovas V. Putinui: afrikiečiai yra karo Ukrainoje „aukos“

Afrikos Sąjungos vadovas V. Putinui: afrikiečiai yra karo Ukrainoje „aukos“
Pasaulis
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Afrikos Sąjungos (AS) vadovas Macky Sallas (Makis Salas) penktadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną atsižvelgti, kad Afrikos šalių gyventojai kenčia dėl maisto trūkumo, sukelto konflikto Ukrainoje.

V. Putinas priėmė Senegalo prezidentą M. Sallą savo rezidencijoje Juodosios jūros kurorte Sočyje, į 100-ą dieną įžengus Maskvos puolimui Ukrainoje. Vienas svarbiausių klausimų vizito darbotvarkėje buvo pasaulinis maisto stygius ir Ukrainos uostuose užblokuotos grūdų atsargos.

M. Sallas paprašė V. Putino „įsisąmoninti, kad mūsų šalys, net jei jos yra toli nuo [karo veiksmų] teatro, yra [konflikto] aukos ekonominiu lygiu“.

Pasak AS vadovo, svarbu dirbti kartu, kad „viskas, kas susiję su maistu, grūdais, trąšomis, iš tikrųjų nepatektų“ į Vakarų sankcijų, įvestų Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, taikymo sritį.

M. Sallas taip pat nurodė, kad dėl Vakarų sankcijų „nebeturime galimybės gauti grūdų iš Rusijos ir ypač trąšų“, kurios yra labai svarbios Afrikos „ir taip netobulam“ žemės ūkiui.

„Tai iš tiesų kelia rimtą grėsmę žemyno apsirūpinimui maistu“, – perspėjo AS vadovas.

Bendraudamas su svečiu žurnalistų akivaizdoje, V. Putinas neužsiminė apie grūdų tiekimą, bet pareiškė, kad Rusija „visuomet buvo Afrikos pusėje“, o dabar norėtų stiprinti bendradarbiavimą.

„Nauju raidos etapu teikiame didelę reikšmę mūsų santykiams su Afrikos šalimis. Turiu pasakyti, kad tai davė tam tikrų teigiamų rezultatų“, – pridūrė V. Putinas.

Dėl Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje ir Rusijai taikomų tarptautinių sankcijų sutriko trąšų, kviečių ir kitų žaliavų tiekimas iš abiejų šalių, todėl pasaulyje auga maisto ir degalų kainos, ypač besivystančiose šalyse.

Afrikoje, skurdžiausiame pasaulio žemyne, dėl susitraukusio eksporto iš Ukrainos šoktelėjo grūdų kainos, padidėjo konfliktų ir klimato kaitos poveikis ir kilo nerimas dėl potencialių socialinių neramumų.

BNS

Redakcija rekomenduoja