Advokatas A. Jušinskis ir buvęs policijos pareigūnas lieka nuteisti korupcijos byloje

tingey-injury-law-firm-veNb0DDegzE-unsplash (1)
Lietuva
Unsplash.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo paskirtas baudas už prekybą poveikiu nuteistam advokatui Arturui Jušinskiui ir buvusiam policijos pareigūnui Arnoldui Voinovui.

Jie nuteisti dėl policijos tyrėjo papirkimo narkotikų byloje. 

Advokatui A. Jušinskiui Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu buvo skirta 65 tūkst. eurų bauda ir uždrausta penkerius metus verstis advokato veikla.

Bylos duomenimis, jis paprašė A. Voinovo imtis neteisėtų veiksmų, siekdamas sužinoti neskelbtinus ikiteisminio tyrimo duomenis ir paveikti ikiteisminio tyrimo pareigūnus, pažadėdamas ir duodamas įvairias pinigų sumas, tarp jų ir didesnes nei 12 tūkst. 500 eurų.

Kyšius priėmusiam ir tarpininkavusiam juos perduodant A. Voinovui paskirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė ir 7,5 tūkst. eurų bauda, taip pat uždrausta penkerius metus dirbti vidaus tarnybos sistemoje.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad apygardos teismo išvados dėl įvykdytų nusikaltimų ir jų kvalifikavimo padarytos išsamiai įvertinus surinktų įrodymų visumą, bylos duomenys kruopščiai aptarti ir palyginti tarpusavyje, todėl nėra pagrindo tenkinti skundų, kuriais prašyta jiems priimti išteisinamuosius nuosprendžius.

Teismo vertinimu, bausmių rūšys ir jų dydžiai yra tinkamai individualizuoti, atsižvelgiant į nuteistuosius charakterizuojančius duomenis, ir yra proporcingi padarytiems nusikaltimams, todėl keisti bausmių nėra pagrindo.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

A. Jušinskis yra laikinai išbrauktas iš praktikuojančių advokatų sąrašų.

Bylos duomenimis, 2019–2020 metais advokatas A. Jušinskis ir policijos pareigūnas A. Voinovas ne kartą tarėsi, jog pastarasis, pasinaudodamas savo tarnyba, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, paveiktų Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) tyrėją. Pastarasis atliko ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei jų kontrabandos.

Kaip skelbė prokuratūra, advokatas, tarpininkaujant policijos pareigūnui, už piniginį atlygį siekė paveikti LKPB tyrėjus ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorą, vadovaujantį ikiteisminiam tyrimui, kad asmeniui, įtariamam neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabanda, skirtas suėmimas būtų sušvelnintas ir įtariamasis būtų paleistas į laisvę.

Taip pat advokatas, tarpininkaujant policijos pareigūnui, už piniginį atlygį iš LKPB tyrėjo siekė gauti neskelbtiną informaciją apie ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos bei apie asmenis, kurių atžvilgiu šis tyrimas yra atliekamas.

Bylos duomenimis, iš viso tuomet advokatu dirbęs A. Jušinskis tuomečiam policijos pareigūnui A. Voinovui kaip kyšį perdavė 14 tūkst. eurų.

A. Voinovas už tarpininkavimą kaip kyšį pasiliko sau 1,1 tūkst. eurų, o LKPB tyrėjui, veikusiam pagal teismo sankcionuotus ikiteisminio tyrimo veiksmus, per kelis kartus kaip kyšį perdavė 12,9 tūkst. eurų.

Teismo sprendimu, ši kaip kyšis duota pinigų suma bus konfiskuota.