PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Lapkričio 28 d. 16:52

„Advento vainikas“

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


62289

2018 m. gruodžio 2 dieną (sekmadienį) prasidės apie keturias savaites trunkantis Adventas (lot. „adventus“ – „atėjimas“), kuris padės pasirengti švęsti Įsikūnijimo slėpinį - Dievo Žodžio atėjimą į šį pasaulį. Adventas - rimties, atleidimo, susitaikymo, gailestingumo metas, paruošiantis širdį iššūkiams, o sielą – prakartėlei.


Foto galerija:

5bfea68c38b7d.jpg
5bfea68d35a64.jpg
5bfea68d5c2b3.jpg
5bfea68e24e69.jpg
5bfea68e5daf2.jpg
5bfea68f3dfdc.jpg
5bfea68f527f6.jpg
5bfea69074e02.jpg
5bfea6907301f.jpg

Nuo IV a. Bažnyčia kviečia įprasminti Kristaus gimimo laukimą išgyvenant vidinio susikaupimo džiaugsmą, maldos, gerų darbų darymo laiką. Šiuo laikotarpiu esame kviečiami labiau atsigręžti į esmines vertybes, pažvelgti į savo vidinį pasaulį, atrasti turėjimo ir būties prasmę.

Tai laikas atsisakyti gero vardan geriausio, laikino vardan amžino, tikro vardan vienadienio, asmeniško vardan šalia esančio. Tai pasninkavimo metas, mokantis atsisakymo, susilaikymo, stengiantis pastebėti šalia esantį, kuriam reikia pagalbos, užuojautos ir gero žodžio.

Lapkričio mėnesį Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko integruotas dorinio ugdymo, vokiečių kalbos, dailės bei technologijų projektas ,,Advento vainikas“.

Per dorinio ugdymo pamokas 7 ir 8 klasių mokiniai aptarė, kas jiems yra Adventas, kokia yra adventinio vainiko ir žvakių prasmė, apmąstė, ką kilnaus ir gražaus nuveiks, kokiose gerumo bei paramos akcijose dalyvaus gruodžio mėnesį.

Vokiečių kalbos pamokose mokiniai susipažino su Advento vainiko kilme.

Advento vainikas pirmą kartą buvo uždegtas XIX a. Hamburgo uostamiestyje. Vienas jaunas evangelikų bažnyčios pastorius Johannas Heinrichas Wichernas (1808 – 1881 m.) Hamburge įsigijo didelį namą, jį perstatė ir suteikė gatvės vaikams pastogę bei maisto.

1838 – aisiais metais pastorius sugalvojo, kaip praskaidrinti, papuošti adventinį laukimą: nuo gruodžio pirmos dienos maldos grupelės metu kiekvienas berniukas buvo kviečiamas uždegti po spalvotą žvakutę.

Nuo 1840 metų kasmet J.H.Wicherno namuose vykdavo trumpa religinė ceremonija: pastorius savo mokiniams pasakodavo apie Adventą ir Kalėdas, visi giedodavo giesmes, kasdien būdavo uždegama po vieną žvakę. Ceremonija, kuri berniukams labai patiko, pavadinta Žvakių švente („Kerzenandacht“). Nuo 1851 metų žvakių vainiką vaikai ėmę puošti eglės šakomis – gyvybės simboliu.

Daugeliui žmonių Advento vainiko puošimo idėja patiko, tad ji greitai išplito (ypač šeimose). Tačiau iškilo viena problema: vainikui su 24 žvakėms namuose reikėjo daug vietos, o jos nebuvo. Tad XVIII a. pabaigoje ant vainiko jau buvo dedamos tik keturios žvakės, atitinkančios keturis Advento sekmadienius: trys violetinės ir viena rožinė.

Dailės ir technologijų pamokose juventiečiai adventinį laukimą įprasmino savo kūrybiniais darbais: vaikai tapė ir gamino miniatiūrinius vainikėlius iš medienos. Džiaugiamės mokinių, jų tėvelių gabumais, geranoriškumu, krikščioniškų vertybių puoselėjimu, noru papuošti, pagražinti progimnazijos erdves.

Te artėjančios šventės būna pilnos artimo meilės, draugystės stiprumo, pasitikėjimo, užuojautos, atlaidumo, tikėjimo, ramybės, pasiaukojimo ir Dievo artumo.

Tikybos mokytoja L.Skyrienė

Etikos mokytoja R.Linkevičienė

Vokiečių kalbos mokytoja J.Ričkuvienė

Dailės mokytoja L.Jurevičiūtė

Technologijų mokytoja I.Šatkauskienė