Advento pradžia Šiauliuose pažymėta „Laukimo stebuklu“

6
Šiauliai
Olenos Muzychenko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ inf.

Sekmadienio popietę Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje skambėjo kalėdinės muzikos valanda „Laukimo stebuklas“. Advento pradžiai skirtame koncerte vienos gražiausių metų švenčių kūrinius atliko Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) bei solistai Ieva Barbora Juozapaitytė, Eglė Juozapaitienė ir Vytautas Juozapaitis. Nemokamą koncertą klausytojams dovanojo Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Renginio vedėja Raimonda Sližienė jį pradėjo linkėdama susirinkusiems advento laikotarpiu pripildyti širdis meilės, tikėjimo, vilties, ramybės ir muzikos. Šventinės muzikos ir emocionalių pasirodymų tą popietę bažnyčioje netrūko. David Foster „Motinos maldą“ itin jautriai atliko mama ir dukra Eglė Juozapaitienė ir Ieva Barbora Juozapaitytė, pasikeisdamos meilės kupinais žvilgsniais. Jaroslavo Cechanovičiaus kūriniu „Pamiršti namai“ buvo prisiminta ir pagerbta jo žodžių autorė, praeitą savaitę anapilin išėjusi poetė Dalia Teišerskytė.

Vytautas Juozapaitis neslėpė pasididžiavimo ir kitu, koncento metu skambėjusiu prancūzų autoriaus Jacques Revaux kūriniu „Mano kelias“, kurio lietuviškajai versijai žodžius parašė jo žmona Eglė Juozapaitienė. Kreipdamasis į susirinkusiuosius V. Juozapaitis prisipažino šio koncerto metu besijaučiąs lyg per egzaminą, nes jo atidžiai klausėsi Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas kunigas Gintaras Antanas Jonikas, kurį svečias pristatė ir kaip puikų dainininką.

Savo ruožtu kunigas Gintaras Antanas Jonikas žinomam baritonui, su kuriuo jį sieja sena pažintis, skolingas neliko: pasveikinęs visus advento pradžios proga solistams pažadėjo „Mes dar dainuosime... Ir uždainavo. Kartu su visais trimis solistais, grojant Šiaulių pučiamųjų orkestrui ir atsistojus visai gausiai bažnyčioje susirinkusiai publikai, Gintaras Antanas Jonikas sugiedojo baigiamąją koncerto tradicinę giesmę „Džiaugsmingų Šventų Kalėdų“.

Įsimintiniausi koncerto momentai – fotografės Olenos Muzychenko nuotraukose.

Reklama