PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gegužės 29 d. 10:00

Abiturientai kviečiami Chemijos egzaminui pasiruošti VU chemijos instituto laboratorijose

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


39455

Nuo birželio 1 dienos moksleiviai chemijos egzamino praktinei daliai kviečiami pasiruošti Vilniaus Universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) laboratorijose. Pasiruošimui skirtų pamokų metu dvyliktokai (gimnazijų ketvirtokai) bus supažindinami su pagrindinėmis chemijos sritimis – analize ir sinteze. Moksleiviai galės atlikti praktinius bandymus, naudodami moderniausias technologijas ir inovatyviausius tyrimų metodus.

Chemijos laboratorijų įranga yra brangi. Be to, norint atlikti praktinius darbus reikia ir reagentų. Dėl finansų trūkumo kokybiškus laboratorinius darbus galima atlikti vos keliose Lietuvos mokyklose. Kitose su chemijos mokslu moksleiviai supažindinami tik teoriškai.

VU CHGF prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius sako, kad mokiniams darbas instituto laboratorijose leis ne tik pasiruošti praktinei egzamino daliai, bet ir susipažinti su VU bendruomene.

„Chemijos institutas yra atviras. Džiaugiamės galėdami dalytis patirtimi, taip pat pagelbėti mokytojams atliekant praktines veiklas, kurios mokykloje sunkiai įgyvendinamos dėl techninio personalo ar įrangos stokos“, – sako dr. R. Skaudžius.

VU Chemijos instituto vyresnysis specialistas Vytautas Kavaliauskas sako, kad chemija – praktinis mokslas. Jį perprasti galima tik atliekant laboratorinius darbus. Užsiėmimo metu, bus atliekami laboratoriniai darbai, kurie yra parengti pagal Nacionalinio egzaminų centro paruoštą ir internetinėje svetainėje patalpiną chemijos brandos egzamino programą. Taip pat laboratoriniai darbai paruošti taip, kad moksleiviai galėtų susipažinti su analizės ir sintezės metodais, o darbo procesas būtų įdomus. Laboratoriniai darbai bus atliekami inovatyviausiais metodais.

Užsiėmimo metu, analizės dalyje mokiniai naudodamiesi iPad atliks tiriamąjį darbą, kurio metu turės išspręsti teorinių žinių reikalaujantį galvosūkį. Gautas atsakymas padės antroje užsiėmimo dalyje. Sintezės dalyje mokiniai pamatys kaip sumaišius kelis reagentus susidaro naujomis savybėmis pasižyminčios medžiagos.

Moksleiviai kviečiami regsitruotis jau dabar. Registruotis į edukacinius užsiėmimus galima el. paštu: vytautas.kavaliauskas@chf.vu.lt.