PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Vasario 10 d. 13:50

A. Visockas dalijasi pokalbio su I. Šimonyte detalėmis: sprendimo dėl žiedinių savivaldybių galima tikėtis jau kitą trečiadienį

Šiauliai

Etaplius.lt fotomontažas

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


164719

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė turi suplanavusi pokalbius su didžiųjų miestų merais. Šiandien ji kalbėjosi su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Pasak mero, pokalbis buvo labai pragmatiškas, racionalus ir draugiškas, abi pusės viena kitą suprato ir sutarė visais aptartais klausimais.

Šiaulių meras su Etaplius.lt pasidalijo svarbiausiais pokalbio akcentais. Mero teigimu, nors pokalbis nebuvo ilgas, bet aptarti tikrai svarbūs regioninės reikšmės klausimai, bei valstybinio lygmens problemos.

Sprendimas dėl žiedinių savivaldybių – jau už savaitės

Meras pripažino pokalbio metu dar kartą iškėlęs žiedinių savivaldybių klausimą. Ir pasidžiaugė, kad Ministrė Pirmininkė jį išgirdo, rezultato tikimasi sulaukti jau kitą trečiadienį. „Labai didelė tikimybė, kad kitą trečiadienį turėsime Vyriausybės nutarimo pokytį. Bus pakeistas teisinis režimas į rekomendaciją, kad žmonės galėtų išvažiuoti į greta esančius miškus stiprinti sveikatos“, – sakė meras.

Perdavė žinutę grožio specialistams

Pasak mero, pokalbio metu Ministrė Pirmininkė prisiėmė visą riziką dėl grožio industrijos verslų atlaisvinimo. Ji taip pat paprašė kreiptis į visus tuos žmones, kurie grįš į darbą, ir paprašyti pasidaryti testus mobiliajame punkte. „Tai bus nemokama. Tiesiog, kad būtų tikri, jog jie į darbą grįžta sveiki. Tai nebus privaloma. Tai pageidavimas, apeliuojant į racionalų veikimą“, – sakė A. Visockas.

Pasinaudodamas proga, meras pats kreipėsi į grožio specialistus ir perdavė jiems žinutę su prašymu elgtis atsakingai: „Kreipiuosi į tas įmones, grožio industriją, kurios atsidarys, būkit geri, įsitikinkite, kad jūs ateinate į darbą neturėdami tos ligos, tai labai svarbus momentas“.

Mero teigimu, Ministrė Pirmininkė pripažino, kad baiminasi atlaisvinimų ir rizikuoja, nes mato, kaip situacija klostosi kitose šalyse, kai atlaisvinimas lemia naują viruso bangą.

A. Visockas su I. Šimonyte aptarė ir tuos atvejus, kai grožio specialistai dirba slapta. Meras akcentavo, kad čia kyla dar didesnė grėsmė, nes taip dirbančius asmenis sukontroliuoti sunku.

„Pogrindyje dirbančius sukontroliuoti dar sunkiau. Nematome ir nekontroliuojame. Kyla kovido grėsmė. Atlaisvinus tas vietas jos taps labiau matomos ir kontroliuojamos. Rizikinga, bet logiška. Atlaisvinimas mažiau sukels pasekmių, nei žmonės dirbantys nematomose, nepasiekiamose vietose“, – pokalbio detalėmis dalijosi meras.

Visgi jis pripažino bijantis, kad grožio salonai gali netrukus tapti židiniais, todėl reikia visomis įmanomomis priemonėmis užkirsti tam kelią. „Užteks vieno atvejo, jeigu paaiškėtų, kad veiklą vykdė sergantis žmogus, ir turime moralinį žlugimą“, – sakė meras.

Atkreipė dėmesį į valstybinio lygmens problemas

Pokalbyje su I. Šimonyte A. Visockas atkreipė dėmesį ir į valstybinio lygmens sistemų netobulumą, kartais net absurdiškumą. „Tarkim, Švietimo ministerija pakeičia kokį nors teisinį reglamentavimą, mes turime keisti visam 100 biudžetinių įstaigų dokumentus, nuostatus. Visa tai darome elektroninėje erdvėje. Tačiau dėl Registrų centro reikalavimų mes vėliau turime visa tai atsispausdinti, ant kiekvieno lapo dėti parašus“, – pasakojo meras.

Pasak jo, tokiam darbui kartais tenka paskirti ir visą dieną, kas atrodo absurdiška. To būtų galima išvengti, jeigu užtektų tik elektroninės dokumento versijos.

A. Visockas iškėlė ir „Toksikos“ klausimą, dėl kurio buvo kategoriškas. „Grigeo“ skandalo pasekmė buvo ta, kad buvo nubausti visi Lietuvos vartotojai, kurie yra prisijungę prie centralizuotų tinklų. Seimas, pasirėmęs azartu, priėmė teisės akto pokytį, kurio tikslas gavosi papildyti biudžetą, tikslas niekaip nėra susijęs su vandens švarumu arba su didesniais reikalavimais. Baudą gavo visi Lietuvos gyventojai“, – nuogąstavo meras.

Meras patikino, kad yra paruošti dokumentai, kurie kiek anksčiau jau buvo išbraukti iš Seimo darbotvarkės. „Būtinai tą teisės aktą reikia priimti, susitvarkyti, nes kitaip gausis, kad „Toksika“, privatus verslas, padarė bėdą, o buvo nubausti visi Lietuvos gyventojai. Tai neteisinga principo prasme“, – sakė A. Visockas.

Dėmesys mokytojams

A. Visockas nepamiršo iš švietimo sistemos reikalų, atkreipė dėmesį į mokytojų atlyginimų mokėjimą. „Remiuosi savivaldybės pavyzdžiu. Ir direktorius ir aš buvome pikti, kai paaiškėjo, kad metų pabaigoje turime ar 0,5 mln., ar 800 tūkst. neišmokėtų pinigų mokytojams. Per keletą mėnesių davėme nurodymą išmokėti maksimalius įmanomus atlyginimus, bet vis tiek liko didžiulės sumos, kurios buvo perkeltos į daiktus – kompiuterius, kitą įrangą. Ta praktika turėtų liautis, lėšos kurios yra skirtos atlyginimams, turėtų pasiekti mokytojus. Tokiu būdu mes garantuosime mokytojo profesijos prestižą“, – sakė A. Visockas.

Pasidžiaugė projektais ir laimėjimais

Su I. Šimonyte A. Visockas aptarė ir ekonominius aspektus, pasidžiaugė, kad Šiauliuose 85 proc. viešojo transporto sudaro dujinės transporto priemonės. Per labai trumpą laiką buvo atsisakyta dyzelinio miesto transporto. Pavyko sumažinti ir vandens netektis. Seniau tai siekė 22 proc., vadinasi, iš 10 litrų 2 litrai nepasiekdavo gyventojų, tiesiog dingdavo vamzdynuose. Per paskutinius metus padarius teisingus žingsnius vandens netektis pavyko sumažinti iki 8,5 proc.

Aptartas ir Šiaulių oro uosto klausimas. Mero teigimu, šiuo klausimu abu sutarė be jokių problemų. I Šimonytė patikino, kad jokios investicijos nebus stabdomos, savivaldybės sprendimai dėl efektyvaus valstybės turto naudojimo bus ir toliau palaikomi. „Ji puikiai suprato pagrindinę mintį: visa ši investicija priklauso savivaldybei ir yra skirta visiems verslams. Mes niekaip negalime fokusuotis į vieną įmonę“, – sakė meras.

Pokalbio metu Šiaulių meras pristatė ir statybų efektyvumą, pasidžiaugdamas, kad Šiauliuose projektai vyksta žymiai greičiau, nei kituose regionuose. „Projektai kurie daromi per 4–6 metus vidutiniškai, pas mus padaromi per 2 metus. Mes nepradedame projekto, kol neturime tikrumo, finansavimo, pagrindų, kol neturim supratimo, kaip jį darysim“, – teigė meras.

Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybė yra įvykdžiusi 100 proc. sutarčių, kurias yra pasirašiusi ir nuo 2015 metų neturi jokių ginčų.

Supažindino su nepartinio valdymo metodais

A. Visockas pasidžiaugė, kad pokalbis praėjo puikiai, buvo naudingas ir pragmatiškas abiem pusėms. Meras pasinaudojo proga ir supažindino Ministrę Pirmininkę su nepartinio valdymo būdu. „Ministrė pirmininkė sužinojo, kad nepartinis valdymo būdas yra ne kas kita, kaip racionalus veikimas, kuris yra pagrįstas ekonomine logika, remiasi teisės aktais. Tai, kad mes metų pabaigoje skatiname biudžetinį sektorių neišleisti pinigų, o juos sutaupyti ir persikelti į kitus metus. Yra labai pavyzdinė praktika. Metų pabaigoje turime tam tikrus finansinius likučius, kurie jokiu būdu nėra iššvaistomi, o perkeliami. Dėl to galima nuveikti gerų darbų – darželiai, mokyklos pasikeitė, atsirado pinigų. Tas požiūris, esu tikras, Ministrei pirmininkei patiko“, – sakė A. Visockas.