A. Sysas abejoja, kad mokesčių pakeitimai bus priimti pavasario sesijoje

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Erika Alonderytė-Kazlauskė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Algirdas Sysas abejoja, kad Vyriausybės numatomi siūlyti kai kurių mokesčių pakeitimai bus priimti Seimo pavasario sesijoje.

„Kaip pamatai datą – gegužės mėnesį (numatoma įstatymų pataisų pateikimo Seimui data – BNS) – supranti, kad jokių mokesčių pakeitimų šita Vyriausybė nenori. (...) Tai reiškia, kad geriausiu atveju tik pateikimas nusikelia į rudenį, rudenį prasideda rinkiminės kampanijos ir apie visus mokesčius bus užmiršta“, – žurnalistams Seime penktadienį sakė A. Sysas.

Anot jo, jei mokesčių pakeitimai būtų pateikti pirmosiomis kovo dienomis, tuomet dar būtų galima juos priimti iki pavasario sesijos pabaigos.

„Klausimas nenaujas, visos tarptautinės institucijos daug metų mus kritikuoja dėl mokesčių neatitikimo realiam gyvenimui, apie tai viskas žinoma, deja, įrašyta į darbų programą abstrakčiai, nė vieno registruoto įstatymo ir gegužės mėnuo“, – kalbėjo parlamentaras.

Seimas penktadienį renkasi į pavasario sesiją, kurioje Vyriausybė planuoja pristatyti kai kurių mokesčių pertvarkos paketą.

Su Seimo valdyba sesijos išvakarėse susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda kertiniu jos darbu įvardijo mokesčių reformą, pažymėdamas, kad ji neturėtų būti siejama su mokesčių didinimu.