A. Paulauskas apie rinkimų baigtį Visagine: manau, kad reikia skųsti rezultatus, tačiau apsispręs pati D. Štraupaitė

Visaginas
Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Visagino mero rinkimuose partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatei Daliai Štraupaitei patyrus nesėkmę, partijos laikinasis pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad partija svarstys, ar reikėtų apskųsti balsavimų rezultatus.

Politikas neatmeta galimybės, jog Visagino savivaldybėje bus reikalaujama ir pakartoti rinkimus. Visgi, jis pabrėžia, kad sprendimą, kaip reikėtų elgtis ir kokios pozicijos laikytis, priims pati kandidatė.

„Ji turėtų apsispręsti, bet manau, kad reikia skųsti tuos rezultatus. Kiek turiu žinių, ji pralaimėjo išankstiniame balsavime. O šiandien dieną ji laimėjo“, – Eltai sakė politikas.

„Juo labiau ir I. Šimonytė neseniai pasakė, kad galbūt reikėtų pakartoti tuos rinkimus. Aš manau, kad kelsime tokį klausimą. Bet, aišku, pačios Dalios nuomonė bus svarbiausia“, – pridūrė A. Paulauskas.

„Laisvės ir teisingumo“ lyderis pažymėjo, kad D. Štraupaitei šis rinkiminis laikotarpis buvo itin sudėtingas – dėl besikeičiančių teismų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimų, D. Štraupaitė, jo teigimu, negalėjo tinkamai pasiruošti rinkiminei kovai.

„Visas tas periodas išankstinio balsavimo – ji negalėjo tuo metu dirbti. Ji lakstė po teismus, advokatus, Vyriausiąją rinkimų komisiją... Kitaip tariant, jai nebuvo kada užsiimti rinkimais“, – aiškino jis.

„VRK per šitą rinkimų procesą du kartus ją pašalino – ir abu kartus teismas ją grąžino. Kaip ruoštis? Kokia nuotaika darbui?“, – klausė politikas.

VRK duomenimis, Visagino mero postą laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Erlandas Galaguz, sulaukęs 52,15 proc. rinkėjų palaikymo.

Tuo tarpu partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė į mero postą šiame mieste D. Štraupaitė surinko 46,24 proc. rinkėjų balsų.

Kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas E. Galaguz surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų, o antroje vietoje likusi „Laisvė ir teisingumas“ partijos kandidatė Dalia Štraupaitė – 23,77 proc. balsų.

Visgi, po pirmojo turo Visagino rajono savivaldybėje kilo teisinis chaosas. Panevėžio apygardos teismui patikslinus savo sprendimą buvusios Visagino merės D. Štraupaitės byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir nurodžius, kad politikei uždrausta būti renkamai mere, kovo 9 d. VRK pašalino partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovę D. Štraupaitę iš Visagino mero rinkimų, kuriuose ji tuomet jau buvo patekusi į antrą turą.

Tiesa, situacija pasikeitė jau kovo 13 d., kai Apeliacinis teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimo dalį dėl draudimo D. Štraupaitei būti renkamai į merus.

Tą pačią dieną VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, sugrąžino D. Štraupaitę į rinkimus. Visagino savivaldybės taryboje 6 vietas laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (23,98 proc.).

Po 5 mandatus partija „Laisvė ir teisingumas“ (20,16 proc.) ir Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų koalicija „Visaginiečių koalicija“ (17,95 proc.). 3 atstovus taryboje turės Lietuvos regionų partija (10,12 proc.), o po 2 atstovus – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (8,27 proc.), Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (6,65 proc.) ir Lietuvos socialdemokratų partija (6,56).