PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Lapkričio 18 d. 12:16

A. Paukštys: „Teltonikos“ gamyklos statybos neužges, bet nusikels 2-3 metams

Lietuva

Arvydas Paukštys. ELTA / Andrius Ufartas

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA.LT


329547

„Teltonikos“ vadovas Arvydas Paukštys teigia, kad Taivano puslaidininkių gamyklos statybos „neužges“, bet užtruks ilgiau nei buvo tikėtasi anksčiau. Anot jo, ilgesnį terminą nulėmė poreikis laukti, kol bus pakeista sklypo paskirtis.

„Statybos gal neužges, bet tik sustos. Nusikels kokiems 2-3 metams, ką mes planavome iki 2028 m. pabaigti. Tai tikiuosi, kad iki 2032 m., kas yra galutinis terminas tam projektui, mums pavyks užbaigti, nebent kils dar kažkokių kliūčių“, – pirmadienį, po susitikimo su institucijomis teigė A. Paukštys.

„Nusikelia, nes lauksime, kol sklypo keitimas įvyks. Mes pateiksime tą prašymą, jis keliaus į Seimą. O jau naujas Seimas spręs ar pratęsti terminą projekto įgyvendinimui. Nes pagal stambaus projekto įstatymus, turime tik į priekį 5 metus“, – aiškina jis.

Nors penktadienį „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis paaiškino, kad siekdama užbaigti projektą greičiau „Teltonika“ pasirinko pati statyti įrenginius, bendrovės vadovas teigė, kad planai pasikeitė. Anot A. Paukščio, toks sprendimas buvo „įlindimas į ne tą daržą“, tad laidus ateityje ties „Litgrid“.

„Su elektra, matote, mes neturime jokių sutarčių. Mes, pagal „fast track" principą ėmėmės projektuoti tą liniją. Kaip supratau iš kelių tarnybos, jie nemato čia kliūčių ir mato tą variantą. Jie turi sklypus, kur turi susitarti, ką padaryti, tai sakė, kad patys ir padarys, nestabdys projekto“, – aiškino jis.

„Jis nustebo, kad aš pasakiau, jog jis darys projektą, ves kabelius ir statys skirstyklą, o ne aš. Bet sakė, persižiūrės terminus ir iki 2027 m. sugebės pastatyti. Aš tikrai nedalyvausiu tame žaidime, nes aš esu silpnoji pusė ir žinant situaciją visi rangovai pakels kainą trigubai“, – paklaustas apie pokalbį su R. Masiuliu, aiškino A. Paukštys.

Jis pabrėžė, kad atsiradus elektrai ir pakeitus sklypo paskirtį „Teltonika“ vėl galėtų imtis puslaidininkių gamyklos projektavimo.

„Aš pasitikiu valdžia, bet tikrinu. Aš dabar neprojektuoju naujų pastatų. Aš palauksiu, kol bus elektra, bus paskirties keitimai. Ir kai matysiu, kad turiu galimybę tuos dalykus daryti, tą darysiu“, – tvirtino „Teltonika“ vadovas.

A. Paukštys taip pat aiškino, kad šiuo metu elektros tiekimas statomam 4 gamyklų kompleksui siekia tik 7 MW. Dėl elektros trūkumo, pridūrė jis, prireikė „užmušti“ ir tyrimų centro projektą.

„Tai joms nėra elektros, mes turime 7 MW. Mes gauname 2,2 MW, bet „Research and Development“ centrui turėjome dar 4,4 MW rezervuoto. Ir kai ILTE („Investicijos Lietuvos ekonomikai“, buv. „Invega“) paskyrė 150 mln. eurų kreditą, mes norėjome statyti tą centrą. Ten 200 mln. eurų investiciją. Bet kadangi pamatėme, kad neturime elektros, tai užmušėme projektą“, – komentavo jis.

„Mano tiesioginiai nuostoliai, tai 3 mln. eurų ir du statybos leidimai išmesti į šiukšlyną dėl to, kad nebestatau to centro“, – paminėjo jis.

Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas

„Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.

Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.

Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.

Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.

Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.