A. Navalno našlė: „Putinas nužudė mano vyrą“

c98a39999d49dc56c16a546f7d8b7c65fc5af41d
Lietuva
Youtube stopkadras
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Aleksejaus Navalno našlė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nužudė jos vyrą.

Šis jos pareiškimas paskelbtas praėjus trims dienoms po jo mirties Arkties kalėjime.

Pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše Julija Navalnaja, vos laikydama ašaras, sakė: „Prieš tris dienas Vladimiras Putinas nužudė mano vyrą Aleksejų Navalną.“

Kalėjimo administracija teigė, kad A. Navalnas mirė praradęs sąmonę po pasivaikščiojimo savo griežtojo režimo kolonijoje Charpe, esančiame už 1 200 km į šiaurės rytus nuo Maskvos, už poliarinio rato.

„Aleksejus mirė kalėjimo kolonijoje po trejų metų kančių ir kankinimų“, – pirmadienį sakė J. Navalnaja.

Opozicionieriaus žmona, kuri daugiau nei dešimtmetį lydėjo A. Navalną kovoje su V. Putinu, pažadėjo tęsti vyro darbą ir emocingame vaizdo įraše paragino jo šalininkus ją palaikyti.

„Tęsiu darbą dėl Aleksejaus Navalno. Aš ir toliau kovosiu už mūsų šalies laisvę, – teigė moteris. – Ir raginu jus palaikyti mane. Svarbiausia, ką galime padaryti dėl Aleksejaus ir dėl savęs, tai tęsti kovą, įnirtingiau ir aršiau nei iki šiol.“

Ji taip pat pažadėjo išaiškinti žmones, kurie, anot jos, nužudė jos vyrą.

„Mes žinome, dėl ko būtent Putinas prieš tris dienas nužudė Aleksejų [...]. Netrukus apie tai papasakosime, – kalbėjo ji. – Mes būtinai išsiaiškinsime, kas ir kaip tiksliai įvykdė šį nusikaltimą. Įvardysime pavardes ir parodysime veidus.“

Anksčiau pirmadienį Kremlius nurodė, kad tyrimas dėl A. Navalno mirties vykdomas, ir pažėrė kritikos Vakarų vyriausybėms, teigiančioms, kad V. Putinas yra atsakingas už jo mirtį.

Rusijos institucijos iki šiol atsisako perduoti opozicionieriaus palaikus jo artimiesiems, o tai sukėlė jo šalininkų, kurie apkaltino Kremlių esant „žudikais, bandančiais paslėpti pėdsakus“, pyktį.

47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur atlikinėjo 19 metų įkalinimo bausmę pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.