A. Navalno komanda: pareigūnai grasina jį palaidoti kalėjimo teritorijoje

20240216ppel30401602
Pasaulis
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos tyrėjai penktadienį pagrasino palaidoti Aleksejų Navalną kalėjimo kolonijos, kurioje jis mirė, teritorijoje, jei jo šeima nesutiks surengti uždarų laidotuvių, pranešė opozicijos lyderio komanda.

„Prieš valandą tyrėjai paskambino Aleksejaus motinai ir pateikė jai ultimatumą. Ji turi per tris valandas sutikti su slaptomis laidotuvėmis be viešo atsisveikinimo arba Aleksejus bus palaidotas kolonijoje“, – rašė A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš socialiniame tinkle „X“.

A. Navalno motina Liudmila ketvirtadienį sakė, kad po kelių dienų, kai jai buvo neleidžiama pamatyti mirusio sūnaus palaikų, ji pagaliau buvo įleista į morgą. Visgi ji tvirtino, kad pareigūnai neatiduoda palaikų ir reikalavo A. Navalną palaidoti slapta.

A. Navalno šalininkai, kaltinantys V. Putiną slypint už opozicionieriaus mirties kalėjime, teigė manantys, kad institucijos nenori leisti surengti viešų laidotuvių, mat jos galėtų tapti paramos A. Navalno judėjimui ir pasipriešinimo Kremliui demonstracija.

Per pastarąją savaitę policija sulaikė šimtus gedėtojų, atėjusių išreikšti pagarbos A. Navalno atminimui Rusijos sostinėje ir visoje šalyje.

V. Putinas viešai nekomentavo savo balsingiausio kritiko mirties.