A. Navalno bendražygiai: artimieji vis dar negali pamatyti palaikų

9d51742fd3ea71d5a258893a926681efa0ba1f3e
Pasaulis
Aleksejus Navalnas. Stop kadras
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno artimiesiems jau trečią dieną neleidžiama pamatyti jo palaikų, pirmadienį pranešė jo komanda, sakydama, kad jo motina nebuvo įleista į morgą, kuriame jie gali būti laikomi.

Jo motina Liudmila šeštadienį nuvyko į atokiąją koloniją, tačiau jai vis dar nebuvo leista pamatyti sūnaus kūno.

„Aleksejaus motina ir jo advokatai anksti ryte atvyko į morgą. Jiems nebuvo leista įeiti į vidų. Vienas iš advokatų buvo tiesiog išstumtas. Kai darbuotojų buvo paklausta, ar ten yra Aleksejaus kūnas, jie nieko neatsakė“, – socialiniame tinkle „X“ teigė A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Anot jos, Rusijos tyrėjai netrukus pranešė motinai ir A. Navalno advokatams, kad tyrimas dėl jo mirties „buvo pratęstas“.

„Nežinoma, kiek laiko jis tęsis. Mirties priežastis vis dar „nenustatyta“. Jie meluoja, vilkina laiką ir net neslepia“, – rašė K. Jarmyš.

47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur buvo nuteistas kalėti 19 metų pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.

A. Navalnas buvo pagrindinis prezidento Vladimiro Putino politinis oponentas.

Jis mirė praėjus trejiems metams po to, kai buvo įkalintas Rusijoje. Pernai jis buvo perkeltas į tolimojoje Rusijos šiaurėje esantį atšiauriomis sąlygomis pagarsėjusį kalėjimą.

Ištisus mėnesius iki mirties opozicionieriaus sveikata prastėjo.

V. Putinas kol kas nekomentavo šio įvykio.