A. Mazuronis: partijai teismo skirta piniginė bauda bus apmokėta ir valstybės dotacijos lėšomis

pexels-pixabay-259100
Lietuva
Pexels.com
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Darbo partijos pirmininkas, parlamentaras Andrius Mazuronis teigia, kad teismo „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje skirta pinginė bauda bus apmokėta ir valstybės dotacijos lėšomis.

A. Mazuronis sekmadienį Eltai sakė, kad Apeliacinio teismo sprendimą „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje ir Darbo partijai skirtą baudą buvo informuota partijos taryba.

Anot jo, Vyriausioji rinkimų komisija jau pateikusi išaiškinimą, kad partijoms galima naudoti valstybės dotacijos lėšas baudų apmokėjimui, tad, politiko teigimu, Darbo partija tokia galimybe pasinaudos.

„Kaip suprantu, Vyriausioji rinkimų komisija yra priėmusi sprendimą ar išaiškinimą, pagal kurį išaiškino, kad gali būti iš tų dotacijos lėšų padengiamos šitos išlaidos irgi. (...)

Mes mokėsime (baudą – ELTA) iš visų pinigų, kuriuos turime sąskaitoje – ir iš nario mokesčio, ir iš GPM surenkamo. O kiek trūktų, tai nėra kur dėtis ir reikės mokėti iš valstybės dotacijos. Nėra kito varianto ar kitos alternatyvos“, – sakė A. Mazuronis.

Darbo partija anksčiau pranešė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) skųsianti Apeliacinio teismo lapkričio 22 d. sprendimą „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje, kuriuo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, jai skirta 300 tūkst. eurų bauda.  

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis.

Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas LAT.