A. Mazuronis apie teisėsaugos veiksmus „darbiečių“ būstinėje: pati partija čia nefiguruoja

photo_4570449
Lietuva
ELTA nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Darbo partijos būstinėje teisėsaugos pareigūnams atlikus procesinius veiksmus, šios partijos pirmininkas Andrius Mazuronis sako, kad dabartinė partijos vadovybė tyrime nefigūruoja. Jo duomenimis, tai susiję su buvusios partijos vadovybės veikla Europos Parlamente (EP).

„Vakar Darbo partijos būstinėje buvo atlikti tam tikri Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) procesiniai veiksmai dėl atliekamo tyrimo, kuriame pati partija nefigūruoja ir kuris nėra susijęs su kuo nors iš dabartinės partijos vadovybės arba kokias nors pareigas šiuo metu partijoje einančių asmenų“, – komentuodamas teisėsaugos pareigūnų atliktus veiksmus Darbo partijos būstinėje sako partijos pirmininkas Andrius Mazuronis, informuoja Darbo partijos Informacijos centras.

Politikas sako negalįs atskleisti tyrimo detalių, bet jis leidžia suprasti, kad tai yra galimai susiję su Viktoro Uspaskicho veikla EP.

„Negaliu atskleisti tyrimo detalių, nes esu pasirašęs pasižadėjimą, tačiau galiu pasakyti, kad jis susijęs su buvusios partijos vadovybės veikla Europos Parlamente. Ši situacija suponuoja, kad artimiausiu metu partija arba turės keisti EP sąrašo lyderius, arba keisti partijos pirmininką“, – sako A. Mazuronis.

ELTA primena, kad Darbo partijos sąrašą EP rinkimuose turėtų vesti partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus, išsinešė šūsnį dokumentų, skelbia naujienų portalas „15min“.

Nurodoma, kad tarptautinį tyrimą, kurio pagrindu pareigūnai ir lankėsi partijos būstinėje, atlieka Europos prokuratūra. Tai Eltai patvirtino ir Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.