A. Lukašenka nenori, kad „McDonald's“ užkandines Baltarusijoje perimtų Rusijos kapitalas

A. Lukašenka nenori, kad „McDonald's“ užkandines Baltarusijoje perimtų Rusijos kapitalas
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Svajūnas Laukineitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasipriešino Rusijos verslo planams perimti „McDonald's“ prekės ženklo greitojo maitinimo restoranus Baltarusijoje.

Anksčiau šią savaitę „McDonald's“ per „Instagram“ paskelbė, jog 25 šio prekės ženklo užkandinių Baltarusijoje paskutinė darbo diena bus lapkričio 21-oji, o nuo kitos dienos jos veiks naudodamos jau Rusijos tinklo „Vkusno i točka“ (Skanu ir taškas) prekės ženklą.

Penktadienį A. Lukašenka pareiškė, jog iš Baltarusijos pasitraukiančio „McDonald's“ vietą turėtų užimti Baltarusijos verslas.

„Mes ką – nemokame bandelių per pusę perpjaut ir į tarpus prikišt mėsytės, bulvyčių ir salotų?“ – retoriškai klausė jis.

„Visada raginu: valgykime savo maistą, nepulkime prie užsienietiško. Kita vertus, tai aktualu šiandien, ypač jaunimui, o galbūt ir vidutinio amžiaus žmonėms ar net vyresniems, kurie, ėmė dūsauti: „Ach, „McDonald's“ neliks. Pagalvojau: ir ačiū Dievui, kad jie išeina! Tačiau „McDonald's“ vietą, kur dirba mūsų žmonės ir specialistai, kur naudojami mūsų produktai, turi užimti baltarusiai“, – kalbėjo A. Lukašenka.

„Ramanai Aliaksandrovičiau – baltarusiai! Atminkite – niekas kitas“, – kreipėsi autoritarinis šalies lyderis į jo vyriausybės vadovą R. Haloučanką.

Rusijoje buvę „McDonald's“ restoranai į „Vkusno i točka“ buvo pervadinti birželį, juos įsigijus šio prekės ženklo  frančizės licenciją turėjusiam rusų verslininkui Aleksandrui Govorui.

Kovą, netrukus po Rusijos invazijos į Ukrainą, JAV korporacija „McDonald's“ pranešė laikinai uždaranti visus 850 savo restoranų Rusijoje, įsipareigodama laikinai mokėti atlyginimus 62 tūkst. darbuotojų šioje šalyje.