Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Paulina KuzmickaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Dar prieš dešimtmetį mobiliosios programėlės dažniausiai buvo naudojamos išskirtinai pramogoms. Šiandien jos pripažįstamos efektyviu įrankiu, padedančiu verslui didinti našumą, gerinti darbų kokybę, ir yra sėkmingai naudojamos švietimo sistemoje. Net 100 informacinių technologijų (IT) mokytojų iš visos Lietuvos baigė KTU programuotojų kurtą 4 mėnesių kursą, kuriam paramą skyrė technologijų gigantė „Google“. Įgytas žinias mokytojai galės sėkmingai taikyti pamokose.
Spalio-vasario mėnesiais įgyvendintas projektas „Kompiuterinio mąstymo įkvėpėjai“, kurį koordinavo Viešųjų interneto prieigos taškų (VIPT) asociacija. Siekdami suteikti mokytojams reikalingų žinių apie mobiliųjų aplikacijų kūrimą su „Android Studio“ programavimo aplinka, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) dėstytojai skyrė 60 akademinių valandų, per kurias negailėjo patarimų.
„Nors šis itin intensyvus kursas baigėsi, tikras darbas dar tik prasideda – juk mokytojai turės įgytas žinias perduoti moksleiviams informacinių technologijų pamokose“, – sako KTU Informatikos fakulteto Programų sistemų inžinerijos katedros vedėjas Tomas Blažauskas.
Išmani Lietuva – jaunimo rankose
Pasak T. Blažausko, mobiliųjų programėlių kūrimas skatina ne tik geresnį įvairių technologinių įrankių valdymą, bet ir aktyviau vysto moksleivių kūrybiškumą.
„Juk papildomos žinios, įgytos dar mokyklos suole, gali pagreitinti dar vieno jaunuolio idėjos gimimą startuolio pavidalu“, – neabejoja T. Blažauskas.
Docentas su savo komanda – Andriumi Paulausku ir Imantu Lukensku – pravedė net 19 seminarų IT mokytojams.
„Įdėjome daug darbo ir laiko, siekdami parengti intensyvų kursą apie mobilių aplikacijų kūrimą, kurį mokytojai galėtų pritaikyti savo pamokose, skirtose 8-12 klasių mokiniams“, – pasakoja T. Blažauskas.
Seminarai buvo vedami praktinių mokymų būdu – KTU atstovai parodydavo, kaip realizuoti įvairias mobiliųjų aplikacijų dalis, o mokytojai stengėsi tai atlikti patys.
Įgytos žinios taikomos IT pamokose
T. Blažauskas džiaugėsi, matydamas entuziastingai nusiteikusius mokytojus, kurie jau šiuo metu pritaiko įgytas žinias pamokose.
„Mokiniams telefonai yra neatskiriama jų gyvenimo dalis, o jeigu dar pats mokinys gebės sukurti savo programėlę – tai jo mąstymo, paremto kūrybiškumu, realizavimas. Dėl šio priežasties mano mokiniai jau dabar kuria programėles su „Android Studio“ programavimo aplinka“, – pasakoja Kaišiadorių Algirdo Brazausko IT mokytoja Ingrida Kupčiūnienė.
Projekto dalyvės teigimu, tokių mokymų poreikis yra didelis, nes mokytojai dažnai dėsto tą pačią metodinę medžiagą jau daug metų, o vaikų žinios, susijusios su naujausiomis technologijomis, priverčia stiebtis ir juos.
„Pirmo seminaro metu mokėmės sukurti programos vartotojo sąsają bei realizuoti interakciją su vartotoju. Viso kurso metu gilinomės į viktorinų kūrimo programėlę, kuri puikiai tiko naujų žinių suvokimui ir jų patikrinimui“, – sako I. Kupčiūnienė.
IT mokytojams, anot I. Kupčiūnienės, reikia atnaujinti žinias ir formuoti naujus įgūdžius, siekiant mokiniams parodyti įvairias galimybes ne tik skaitmeninių įgūdžių vartojime, bet ir jų turinio kūrime.
„KTU atstovai labai profesionaliai vedė seminarus ir paprastai pateikė informaciją, todėl įgytas žinias galėsiu lengvai panaudoti pamokų metu, ruošdama mokinius jau nebe IT vartotojais, bet kūrėjais“, – sako projekto dalyvė.
KTU – vienintelis mokymų programos turinio kūrėjas
T. Blažausko teigimu, toks projektas, turintis net keturis teminius seminarus savo programos rėmuose, Lietuvoje vyko pirmą kartą.
„Anksčiau vesdavome pavienius seminarus, jei atsirasdavo poreikis iš mokytojų. Šie mokymai vyksta kartą per savaitę ir yra suskirstyti į keturis seminarus. Siekiant geriausių rezultatų, mokytojai dirba grupėmis po 25 žmones“, – pabėžia T. Blažauskas.
Dėstytojo teigimu, Lietuvoje dirbantys informacinių technologijų mokytojai programos turinio kūrimui rekomendavo pasirinkti bendradarbiavimą su KTU, todėl KTU informatikai mielai sutiko dalyvauti šiame projekte ir padėti mokytojams labiau įsigilinti į mobiliųjų aplikacijų kūrimo technologijas.
Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia.