A. Kandrotas skelbia su steigėjais įkūręs partiją „Mes Lietuva“

646dbc33b832320230524lbal39430
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Riaušių prie Seimo byloje kaltinamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, skelbia su steigėjais įkūręs partiją „Mes Lietuva“.

A. Kandrotas teigia, kad partija įsteigta antradienį Kelmės rajone vykusiame steigiamajame suvažiavime, jis buvo išrinktas pirmininku, pavaduotoju – Darius Norkus, taip pat išrinktos partijos taryba, valdyba, etikos ir kontrolės komisijos.

A. Kandrotas BNS nurodė, kad partiją įsteigė 2306 steigėjai, dalis į suvažiavimą atvyko su įgaliojimais, tarp steigėjų yra daug emigrantų. Įstatymai reikalauja, kad partijos steigėjų būtų ne mažiau kaip 2 tūkstančiai.

„Yra 2306 steigėjai, labai daug steigėjų iš užsienio, suvažiavime buvo susirinkę mažiau, atvežė įgaliojimus, kai kurie net po dešimt įgaliojimų atvežė, tai įstatymas leidžia. Viską darėm įstatymo rėmuose, nes mes žinom, kad esam po ypatinga priežiūra ir mus prižiūrės ypatingai stropiai, todėl mes nei vienos klaidelės negalim sau leist padaryt, todėl labai skrupulingai sužiūrėsim dokumentus ir pateiksim ministerijai“, – BNS sakė A. Kandrotas.

Pasak jo, partijos pagrindinė idėja yra puoselėti tautiškumą, jis pats ketina dalyvauti prezidento rinkimuose, o partija kels sąrašą Europos Parlamento, Seimo rinkimuose.

„Mūsų pagrindinė mintis, kad mes turime saugoti Lietuvos papročius, kultūrą, tautinį identitetą, pastebim, vyksta netgi naikinimas tautos, aš nebijosiu šito žodžio pasakyti. Tautiškumas, čia yra vienas iš prioritetų“, – kalbėjo A. Kandrotas.

Apie partijos steigimą A. Kandrotas paskelbė feisbuke, ten buvo ir kvietimas atvykti į steigiamąjį suvažiavimą Kelmės rajone.

Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų. Politinės partijos steigėjai ir jų atstovai sušauktame politinės partijos steigiamajame suvažiavime turi priimti politinės partijos įstatus, programą ir išrinkti valdymo organus.

Politinės partijos steigėjas Civilinio kodekso nustatyta tvarka įgalioti kitą politinės partijos steigėją atstovauti jam politinės partijos steigiamajame suvažiavime. Vienas politinės partijos steigėjas gali pagal įgaliojimus atstovauti ne daugiau kaip dešimt kitų politinės partijos steigėjų.