A. Dulkys vertina situaciją dėl galimo medikų trūkumo Vilniaus psichiatrijos ligoninėje: per metus į įstaigą atėjo 90 darbuotojų

632d77e732e2f20220923zged3062
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, šiuo metu ministerija vis dar aiškinasi situaciją Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (RVPL), iš kurios, kaip buvo pranešta medikų profsąjungos, šiais metais išėjo 68 darbuotojai. Vis dėlto, ministras sako gavęs informacijos, kad į ligoninę dirbti per šiuos metus atėjo 90 naujų darbuotojų.

„Norisi visų pirma susitikslinti skaičius ir teiginius, nes dabar dalis šios temos dalyvių kalba apie tai, kaip per metus išėjo 70 darbuotojų, kita informacija mus pasiekė, kad per šiuos metus atėjo 90 darbuotojų“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Dulkys.

„Tai tikrai nenorėčiau dabar nei vienos tos pusės palaikyti ar nepalaikyti, tiesiog turime susitikslinti visus dalykus. Aš asmeniškai tikiuosi, kad mums pavyks objektyvią tiesą išsiaiškinti“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministras.

A. Dulkys sako nerimaujantis, kad paskleista informacija apie psichiatrijos ligoninės darbuotojų išėjimą iš darbo gali pakenkti šią savaitę vykstančiam gydymo įstaigos vadovo konkursui.

„Yra vienas gal niuansas. Galbūt čia yra tik sutapimas, kad būtent šią savaitę vyksta šitos įstaigos vadovo konkursas. Tai tikrai labai nesinorėtų, kad kažkokios antraštės ar netyčia išsprūdę teiginiai trukdytų objektyvam konkurso komisijos darbui“, – teigė ministras.

„Tikiuosi, kad mums pavyks viską padaryti objektyviai ir atsakyti į tuos klausimus, turėti objektyvų konkursą ir gerą vadovą“, – pažymėjo A. Dulkys.

Ministras dėkoja darbuotojams, išdrįsusiems papasakoti apie darbe tvyrančią įtampą, didelius krūvius ir mobingą.  

„Noriu padėkoti darbuotojams, kad jie reaguoja. Vertinu teigiamai, kad daugėja medikų bendruomenėje žmonių, kurie atpažįsta psichologinį smurtą ir nesiruošia su tuo taikstytis“, – sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad pirmadienį LRT radijas pranešė, jog iš Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) pasitraukė 68 darbuotojai.

Kaip portalui „Delfi“ teigė ligoninėje dirbanti gydytoja, gydymo įstaigoje mažinami atlyginimai, dirbama žalingomis sąlygomis, darbuotojai nesijaučia gerbiami, o slaugytojai ir jų padėjėjai patiria mobingą.