A. Dulkys tikina, kad diskusijos apie įmokų į PSDF didinimą nevyksta: iš pradžių turime sulopyti sistemą

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriui užsiminus apie įmokų į Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSDF) didinimą ir patikinus, esą ir pats sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apie tai kalba, ministras savo ruožtu pažymi – tokios diskusijos nevyksta. Anot A. Dulkio, norint investuoti į sveikatos sistemą, pirmiausia būtina „užlopyti“ sistemoje esančias spragas.

„Mes, visų pirma, turime sistemą aplopyti, sutvarkyti, suefektyvinti, sutvarkyti įstaigų tinklą, sutvarkyti sveikatos vadybą, nes dabar daug kur yra kaip kiauras kibiras. Tai vien tik padidinant mokesčius šią akimirką, vien padidinant paslaugų kainas, kurios būtų padidintos pagal neefektyvią įstaigų veiklą, tai būtų toks pat blogis. To dabar daryti negalime, turime sutvarkyti sistemą, tada į sistemą galima investuoti, galima į tą sistemą pumpuoti didesnę srovę. Bet šitame etape turime apskritai sutvarkyti tą kiaurą kibirą“, – antradienį LRT radijui teigė A. Dulkys.

Ministras patikino, kad savo kadencijoje jis neketinąs pradėti diskusijų apie įmokų į PSDF didinimą.

„Mūsų programoje šito nėra ir mažiausiai penkerius metus kalbu apie tą perspjautą Miunhauzeno žirgą, kaip Miunhauzenas niekaip negali pagirdyti savo žirgo, nes viena jo dalis dar negrįžo. Tai turime sujungti žirgą ir tada jį girdyti. Šitą dabar ir darome, į tai orientuota Vyriausybės programa“, – pabrėžė politikas.