A. Dulkys: sprendžiant eilių problemas turi dalyvauti ir gydymo įstaigų vadovai bei merai

A. Dulkys: sprendžiant eilių problemas turi dalyvauti ir gydymo įstaigų vadovai bei merai
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Giedrius Gaidamavičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Sprendžiant eilių gydymo įstaigose problemas greta politikų turi įsijungti ir gydymo įstaigų vadovai bei savivaldybių merai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak ministro, vien skiriant papildomas lėšas problemos nebus išspręstos. 

„Be sveikatos vadybos mūsų sistema yra kaip kibiras su daug skylių ir vien tik padidinus ten vandens pylimą problemos neišsisprendžia. Prie mūsų, politikos formuotojų, sveikatos reikalų komiteto labai aktyviai turi prisijungti ir miestų merai, kuriems yra pavaldžios didžioji dalis gydymo įstaigų“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys. 

„Jokio skirtumo nebus, jeigu konkrečioje gydymo įstaigoje konkretus gydytojas uždirbs kad ir dešimt kartų daugiau negu dabar, jeigu gydymo įstaigos vadovas nepasirūpins darbo grafikais, brangi įranga bus užrakinta dvi dienas per savaitę, grafikai tarp specialistų nebus sureguliuoti taip, kad jie visi galėtų ta brangia įranga naudotis, kabinetai bus užrakinti, nebus pasirūpinama pagalba registratūros darbe“, – kalbėjo ministras. 

Anot jo, eilių problemas taip pat sudėtinga spręsti, jeigu įstaigos nesijungia į sistemą, kurioje deklaruojami registracijos laikai.