PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Balandžio 29 d. 10:45

A. Dulkys: skiepijimo prioritetai nebebus peržiūrimi

Vilnius

ELTOS nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


173300

Skiepijimo nuo koronaviruso prioritetai nebebus peržiūrimi, nes netrukus bus plačiau pradėta vakcinuoti pagal amžiaus grupes, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Prioritetų jau nebeperžiūrėsime, todėl, kad prioritetai tam ir yra, kad jų būtų tiek, kiek jų yra, bet mes jau esame viena koja į amžiaus grupes – 55plius, 45plius ir yra tik laiko klausimas, kada gegužės mėnesį mes jau turėsime visiškai laisvą registraciją ir spręsime jau kitą problemą – kad tik būtų norinčių skiepytis“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras.

Šiuo metu šalyje skiepijami senjorai, kai kurių kontaktinį darbą dirbančių specialybių atstovai. Kai kurios savivaldybės, tarp jų – Vilnius, yra pradėjusios vakcinuoti ir visus vyresnius nei 55-erių metų gyventojus.

Praėjusią savaitę ministras priėmė sprendimą perskirstyti vakcinas, didesnį jų kiekį skiriant sostinei, kur epidemiologinė padėtis yra prasčiausia. Dėl to kai kuriose savivaldybėse teko stabdyti registraciją.

A. Dulkys teigė, jog sprendimas buvo priimtas reaguojant į pačią naujausią informaciją, o centrams netrukus bus pradėtos skirstyti papildomos vakcinos.

„Šiandien jau vėl pradėjome skirstyti naujas vakcinas, tai manau, kad jau visi vakcinavimo centrai tuoj turės papildomų vakcinų ir jau kitą savaitę mes turėsime sekti kitą dalyką, ar nėra kur nors užsilikusių likučių“, – kalbėjo ministras.

Šiuo metu Lietuva iš viso yra gavusi 1 mln. 40 tūkst. 705 vakcinos dozes, 1 mln. 28 tūkst. 605 dozės pristatytos į vakcinavimo centrus. Juose panaudota 910 tūkst. 101 dozė.

Apie Baltijos šalių „kelionių burbulą“: visi pasiūlymai yra galimi

Estijai siekiant atnaujinti derybas dėl Baltijos šalis apimančio „kelionių burbolo“, Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys sako, tai – galimas pasiūlymas, tačiau šiuo metu prioritetai yra kiti.

„Visi pasiūlymai yra galimi, bet šiuo metu ant mūsų darbo stalo yra europinis imunizacijos sertifikatas ir nacionalinis galimybių pasas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Estų visuomeninis transliuotojas ERR trečiadienį pranešė, kad šios šalies užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets (Eva Marija Lymets) sieks vyriausybės mandato atnaujinti derybas dėl galimybės atkurti Baltijos šalis apimantį „kelionių burbulą“.

Pranešime teigiama, kad diskusijos, siekiant išsiaiškinti Latvijos ir Lietuvos vertinimą, galėtų prasidėti kitą savaitę. 

Baltijos šalyse atlėgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl vadinamojo kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto rudeniop sergamumui vėl padidėjus šis režimas rugsėjį buvo nutrauktas.

E.-M. Liimets sakė, kad kol kas per anksti prognozuoti, ar Baltijos šalys galės susitarti dėl tokio paties kelionių režimo, koks galiojo praeitais metais, taip pat negalėjo atsakyti, kada toks susitarimas galėtų būti pasiektas.

Centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama 

Lietuvoje, o ypač Vilniaus regione augant COVID-19 pacientų skaičiui, centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama, sako sveikatos apsaugos ministras.

„Ne, mes jokių sprendimų dėl stabdymo nepriimsim. Lanksčiai stengiamės žiūrėti ir reaguoti į situaciją. (...) Buvome prieš kurį laiką grįžę link planinių paslaugų plėtros. Deja, trečioji banga šiek tiek sutrukdė, ypač Vilniaus regione, tenka vėl atiduoti dalį lovų kovai su pandemija“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.

Anot jo, regionuose, kur situacija geresnė, planinės paslaugų apimtys didėja.

„Judame link plėtimo, kviečiame žmones, nes yra tikrai didelių galimybių, tiesiog reikia sugrįžti į gydymo įstaigas ir pas savo šeimos gydytojus. Vilniuje turime šiek tiek įtampos, bet tikiu, kad ir su ja susitvarkysime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Santaros klinikų antradienio duomenimis, reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 procentų.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė trečiadienį Žinių radijui teigė, kad Vilniaus regione negerėjant situacijai, dalį pacientų svarstoma perkelti į kitus miestus – Kauną ar Panevėžį.

Įvedus pirmąjį karantiną pernai pavasarį, gydymo įstaigos buvo įpareigotos atidėti planines operacijas, odontologijos paslaugas, reabilitacijas, išskyrus būtiną medicinos pagalbą.

BNS