PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 1 d. 09:29

A. Dulkys: pandemijos piko metu reikėjo būti agresyvesniems priimant sprendimus, tačiau trūko patirties

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


177008

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažįsta, kad pandemijos laikotarpiu Vyriausybė padarė klaidų, iš kurių, pasak jo, reikia mokytis. Ministras teigia, kad koronaviruso atvejų piko metu galbūt reikėjo agresyvesnių politinių sprendimų.

„Taigi žinoma, kad tų klaidų yra ir iš jų reikia mokytis. Pavyzdžiui, manau, kad truputėlį turėjome būti galbūt agresyvesni savo sprendimais, kai buvome pike, kai buvome ant to problemų kalno. Tačiau pripažinkime, kad mums turbūt tikrai trūko patirties, mes stengėmės įtraukti labai daug ekspertų“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ teigė A. Dulkys.

Vis tik ministras atkreipia dėmesį, kad ekspertai neretai turi įvairias nuomones, kurios gana greitai keičiasi.

„Bet žinote, ekspertai turi įvairių nuomonių, ir šiandieną, kas liečia vakcinas ir skiepus, yra tokia akademinė liga, kuria daugelis profesorių serga, kad vakare perskaičiau straipsnį ir ryte noriu, kad man studentai atsakytų į visus klausimus, o kitą vakarą aš perskaičiau kitą straipsnį ir jau dabar noriu, kad visi darytų taip, kaip jame yra“, – sakė A. Dulkys.

„Tai vakcinos ir jų pasaulis dabar išgyvena gausybę naujų tyrimų, gausybę naujų mokslinių žinių. Ir mes kiekvieną rytą pakylame su nauja kažkokia žinute ir jau tikimės, kad valstybės jau bus sureaguota. Tai šioje vietoje, matyt, sakyčiau, kad tokios yra ir klaidos“, – pridūrė ministras.

A. Dulkys: mes apskritai turime skiepijimosi problemą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad kalbant apie iššūkius, kylančius vakcinuojant šalies gyventojus nuo COVID-19, būtina įvertinti ir problemas, kurias sukelia susiformavusios skiepijimosi tradicijos.

„Neužmirškime, kad vakcinavimas yra ilgalaikė tradicija. Mes apskritai turime skiepijimosi problemą – tai yra žmonių įpročiai. Tai susiję ne tik su šiuo virusu, bet apskritai su požiūriu į skiepijimąsi“, – LRT radijui antradienį teigė A. Dulkys.

Ministro teigimu, kalbant apie šią problemą, valstybės interesas yra stiprinti visuomenės pasitikėjimą mokslu, tačiau, akcentuoja jis, tam trukdo ir viešojoje erdvėje gausiai sklindanti dezinformacija.

„Tai yra mūsų ilgalaikė programa – edukacija ir sveikas gyvenimo būdas bei pasitikėjimas mokslo sprendimais... Deja, šiais laikais turime ir kitą balanso pusę – kada esamos galimybės sklisti informacijai padeda sklisti ir dezinformacijai. Lygiai tokiu pačiu milžinišku srautu painiojami žmonių protai“, – sakė A. Dulkys.

Todėl, apibendrindamas pažymėjo ministras, kalbant apie visuomenės nusiteikimą skiepytis nuo COVID-19, būtina pripažinti, kad, turėjo būti dar iki dešiniųjų Vyriausybės darbo pradžios įgyvendintos komunikacijos kampanijos dėl skiepų.

„Pirma pakopa, tai Lietuva mažiausiai visą dešimtmetį turėjo būti labai aktyvi skiepijimo komunikacijos prasme. Antras etapas – pirmoji pandemijos banga. Ir kai ja buvo žinoma, kad vakcinos yra kuriamos ir, kad jos ateis – tuomet turėjo būti antroji komunikacijos banga. O kai gruodžio 11 d. pradedi darbą, o gruodžio 27 prasideda vakcinavimo procesas – tai dvi savaitės, pripažinkite, nėra pats ilgiausias laikas išsamiai, valstybės mastu kokiai nors komunikacijai parengti“, – teigė A. Dulkys.

Gailė Jaruševičiūtė, Benas Brunalas (ELTA)