A. Dulkys: nauji COVID-19 valdymo pokyčiai bus paskelbti iki kitos savaitės pradžios

A. Dulkys: nauji COVID-19 valdymo pokyčiai bus paskelbti iki kitos savaitės pradžios
Vilnius
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Operacijų vadovo sprendimus dėl naujų izoliavimosi, respiratorių dėvėjimo ir kitų tvarkų valdant koronaviruso pandemiją Sveikatos apsaugos ministerija žada paskelbti iki kitos savaitės pradžios.

„Labai tikėtina, kad visi jie bus baigti iki šio penktadienio. Arba penktadienio, arba iki šio pirmadienio“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis atsakė į premjerės Ingridos Šimonytės klausimą apie testavimo, izoliavimo algoritmus, reikalavimus dėl respiratorių uždarose erdvėse.

„Labai svarbu, kad ir visa informacija, kuri yra „Koronastop“, būtų atnaujinta, todėl, kad čia yra tos tokios prieštaringos informacijos, kam reikia izoliuotis, kam nereikia, nuo kada, kas yra kontaktas, kas nėra, kam reikia registruotis, kam laukti NVSC skambučio“, – posėdyje kalbėjo premjerė.

Vyriausybės atstovai anksčiau yra sakę, jog pakeitimų imamasi siekiant pasiruošti dideliam atvejų šuoliui dėl greičiau plintančios omikron atmainos.

I. Šimonytės teigimu, kitų šalių patirtis rodo, kad šios atmainos bangos ilgis yra apie trys-keturios savaitės.

„Akivaizdu, kad mes dar keletą savaičių turėsime tokių, kur atvejų skaičius didės“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji ragino Sveikatos apsaugos ministeriją kuo aiškiau komunikuoti apie numatomus pakeitimus.

„Būtų labai svarbu, kad tie visi kiti reikalavimai, kurie yra ne Vyriausybės, kad jie būtų paskelbti ir aiškiai komunikuoti kaip įmanoma anksčiau ir kad Sveikatos ministerija grąžintų reguliarų informacijos teikimą tam, kad žmonės galėtų žinoti, kaip tą situaciją vertiname“, – kalbėjo premjerė.

Ji antradienį pranešė, jog dėl didelio koronaviruso atvejų skaičiaus ir plintančios omikron atmainos nuspręsta keisti pandemijos valdymo strategiją, bus atsekami tik naujai užsikrėtusių žmonių artimiausi kontaktai.

Trečiadienį paskelbta, jog Lietuvoje per parą registruotas iki šiol didžiausias naujų atvejų skaičius – 4635.

BNS