A. Dulkys: Lietuva gydytis gali priimti 600 Ukrainos karių, reabilitacijai – tūkstantį

A. Dulkys: Lietuva gydytis gali priimti 600 Ukrainos karių, reabilitacijai – tūkstantį
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuva gydymui ir reabilitacijai priėmė 110 Ukrainos karių bei pareigūnų, bet pasirengusi jų priimti daugiau, sako sveikatos apsaugos ministras.

Arūno Dulkio teigimu, Lietuva Ukrainos gynėjams gali skirti iki 600 vietų ligoninėse ir apie tūkstantį vietų reabilitacijos įstaigose.

Penktadienį paramą Ukrainai Lietuvos sveikatos apsaugos ministras aptarė su kolega iš Lenkijos Adamu Niedzielskiu.

Ministrai taip pat kalbėjo apie COVID-19 pandemijos pamokas, valstybių aprūpinimą vakcinomis.

„Europos Sąjungos bendras vakcinų įsigijimas yra sėkmės istorija, kuri turi tęstis. Tačiau turime patobulinti kai kuriuos procesus. Turime reguliariai keistis informacija apie išmoktas pamokas, kad stiprintume savo sveikatos priežiūros sistemas. Turime imtis koordinuotų veiksmų, kad galėtume geriau reaguoti į šios pandemijos iššūkius ir būtume pasirengę galimoms naujoms sveikatos krizėms ateityje“, – teigiama bendrame ministrų pareiškime.

Jie pabrėžė, kad aprūpinimas vakcinomis nuo COVID-19 ligos turi atitikti valstybių realius poreikius ir epidemiologinę situaciją, todėl vakcinų pirkimo sutartys turėtų būti atitinkamai adaptuojamos.

Lietuvos ir Lenkijos sveikatos apsaugos ministrai penktadienį dalyvaus bendrame Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdyje Vilniuje.